“18 Ada İşgal Edildiğinde Sesleri Çıkmadı” | Bingöl Güncel.tvBingöl Güncel.tv

15 Nisan 2021 - 17:36

“18 Ada İşgal Edildiğinde Sesleri Çıkmadı”

Emekli 103 amiralin gece yarısı bildirisi ile ilgili bir açıklama yapan İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, “Bu generaller görevdeyken 18 adamız Yunan tarafından işgal edildi sesleri çıkmadı. Bugün siyasete yön vermeye çalışıyorlar. Bunun yeri sandıktır siyasete yön verecek olan Türk milletidir” dedi.

“18 Ada İşgal Edildiğinde Sesleri Çıkmadı”
Son Güncelleme :

06 Nisan 2021 - 9:15

Bu Haber 126 Kez Okundu

İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, 103 emekli amiral tarafından yayınlanan bildirinin ardından sert bir açıklama yaparak tepki gösterdi.

Türkiye’de hâkim gücün millet olduğunu ifade eden Başkan Kızılboğa, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“KİMSEYE PARMAK SALLAYAMAZSINIZ”

“Bu amiraller görevdeyken 18 adamız Yunan tarafından işgal edildi sesleri çıkmadı. AKP-PKK ile masaya oturdu sesleri çıkmadı. PKK’lı teröristler elini kolunu sallayarak çözüm süreci denilen ihanet sürecinde dolaşırken sesleri çıkmadı. Bunlar bugün siyasete yön vermeye çalışıyorlar. Bunun yeri sandıktır siyasete yön verecek olan Türk milletidir. Bu ülke darbeler ve darbeci zihniyetler yüzünden yanlış kişilerden medet umdu. Bugün böyle saçmalıkların bir daha olmasına izin vermeyeceğiz. Milletin tecellisi, silahtan üstündür. Yaptıkları şeyle Türk siyasetine zarar verdiler ve AKP’ye süre kazandırdılar. Siyaset yapacaksanız parti kurup, siyaset yapın. Bu şekilde kimseye parmak sallayamazsınız.”