1’inci Dönem TEOG Sınav Analiz Toplantısı Yapıldı « Bingöl Güncel.tv

28 Kasım 2020 - 08:26

1’inci Dönem TEOG Sınav Analiz Toplantısı Yapıldı

Bingöl’de İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin başkanlığında 1’inci dönem Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınav analizi ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.

1’inci Dönem TEOG Sınav Analiz Toplantısı Yapıldı
Son Güncelleme :

09 Aralık 2016 - 0:59

Bu Haber 1 Kez Okundu

İl Millî Eğitim Müdürü Kadri Engin; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Merkez ve ilçelerdeki tüm Ortaokul Müdürleri ile 08.12.2016 tarihinde Valilik Toplantı Salonunda 1. Dönem Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınav analizi ve bilgilendirme toplantısı yaptı.

Açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü  Kadri Engin; “Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı sonrasında hem ortak sınav sorularının değerlendirilmesi, hem nisan ayında yapılacak olan 2. dönem ortak sınavlara ön hazırlık olacak bu değerlendirme ve sınav analiz toplantısının hepimize faydalı olacağını düşünüyorum. Geçtiğimiz yıllarda gerçekleşen Ortak Sınavlarda yaşadığımız tecrübeler, olumlu ve olumsuz yönleri paylaşarak başarımızı daha ileri seviyeye götürmek için siz okul Müdürlerimizle fikir alışverişinde bulunarak sorunları ve çözüm önerilerini belirlemek, okul başarı karnelerimizi görmek amacıyla bir araya geldik. Okuduğunu anlama, analiz, sentez yeteneğini kazanan öğrencilerimiz diğer derslerden de mutlaka başarılı olacaktır. Çocuklarımıza mutlaka sözlük kullanma alışkanlığı kazandıralım zira bir metni anlamayan, yorumlayamayan öğrencinin Türkçe, İngilizce ve Din derslerinde sıkıntı yaşamasına sebebiyet veriyor. Bu bağlamda veriler, sayısal dökümanlar üzerinden yola çıktığımızda belirttiğim hususun dikkate değer olduğunu düşünüyorum” dedi.

Okul Müdürlerinin ve Öğretmenlerin fikirlerine ve çözüm önerilerine çok değer verdiğini belirten Engin; “başarıyı artırmak için hep birlikte özveriyle çalışarak, temel becerileri edinememiş çocuklarımıza gerekirse ilave çalışmalar yaparak, örneğin okuma alışkanlığını çocuklarımıza kazandırdığımız takdirde akademik başarıya ve hedeflerimize daha çabuk ulaşabiliriz” dedi.

Engin, “İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce il genelindeki eğitimin aksayan yönlerini tespit etmek, başarı düzeyinin incelenmesi, sorunlu alanlara yönelik çözümlerin üretilmesi amacıyla hazırlanan Başarı Ellerimizde projesi ile öğrencinin başarısız olma sebeplerine baktığımızda kitap okumama, düzenli ders çalışmama gibi sebepler karşımıza çıkıyor. Bu nedenle çocuklarımıza mutlaka okuma alışkanlığı kazandırmalıyız diyen Engin; başarıyı artırmak adına yapılan bütün çalışmaların değerli olduğunu, bu bağlamda siz idarecilerimize ve öğretmenlerimize her zaman gereken desteği vermeye hazırız. “Nisan ayı sonunda da ikinci TEOG sınavları yapılacak. Siz değerli yönetici arkadaşlarımızdan ikinci dönem yapılacak TEOG sınavlarında daha çok gayret bekliyorum” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Engin’in konuşmalarının akabinde Milli Eğitim Şube Müdürü Orhan Seven tarafından Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınav analizi ile ilgili sunum yapıldı.

Toplantı katılımcıların karşılıklı görüş alışverişinde bulunmasıyla sona erdi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.