23 Nisan Çocuk Bayramı Sessizliği | Bingöl Güncel.tvBingöl Güncel.tv

10 Mayıs 2021 - 02:21

23 Nisan Çocuk Bayramı Sessizliği

BİNGÖL ‘de pandemi nedeniyle İçişleri Bakanlığı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın resmi tatil olması nedeniyle sokağa çıkma yasağı nedeniyle buruk geçti. Uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında cadde ve sokaklar boş kaldı.

23 Nisan Çocuk Bayramı Sessizliği
Son Güncelleme :

26 Nisan 2021 - 8:48

Bu Haber 124 Kez Okundu

İçişleri Bakanlığı’nca Koronavirüs tedbirleri kapsamında yurt genelinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor. Cuma günü saat 19.00’da başlayıp, pazartesi günü saat 05.00’te sona erecek sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününde Bingöl, sessizliğe bürünürken Sabah saatlerinde cadde ve sokakların boş kaldığı kentte, ekiplerin tedbirlere yönelik denetimleri sürüyor. 23 Nisan ulusal egemenlik çocuk bayramı ise Koronavirüs ve sokağa çıkma yasağı nedeniyle buruk bir şekilde kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Koronavirüs ’ünün neden olduğu olumsuz şartlar nedeniyle bu yıl buruk kutlandı. Hükümet konağı önünde çelenk sunma töreni ile başlayan 23 Nisan ulusal egemenlik çocuk bayramına il Millieğitim Müdürü Rahmi Güney ve kurum müdürleri katıldı.

Türkiye’yi etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle milli bayramının buruk geçtiğini belirten il Millieğitim müdürü Rahmi Güney;” kısıtlamalara ve tedbirlere uyma çağrısında bulunarak, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurlarında çelenk törenini gerçekleştirdik. Biz isterdik ki bu alanlarımızın, okullarımızın çocuk sesleriyle neşelenmesini, gülen yüzleriyle şenlenmesini ancak tüm dünyayı etkisi altına alan salgından dolayı milli bayramlarımız böyle buruk geçiyor maalesef. Toplum olarak kurallara uyduğumuz sürece maske, mesafe ve hijyene dikkat ettiğimiz sürece salgının sona ermesi mümkün. Tekrar tüm okulların, bahçelerin çocuk sesleriyle çınlamasını biz de dört gözle bekliyoruz” dedi.