278 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı | Bingöl Güncel.tvBingöl Güncel.tv

19 Mayıs 2021 - 02:24

278 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

Bingöl’de etkili yoğun kar yağışı, hayatı olumsuz etkilerken il genelinde 278 köy yolu ulaşıma kapandı.

278 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı
Son Güncelleme :

02 Aralık 2016 - 0:21

Bu Haber 30 Kez Okundu

Kar kalınlığının, kent merkezinde 15, yüksek kesimlerde 25 santimetreye ulaştığı bildirildi. Kar yağışı nedeniyle kapanan köy ve yerleşim yerlerinin açılması için Karayolları ile Bingöl İl Özel İdaresine bağlı ekipler çalışma başlattı.

Kar küreme ve tuzlama çalışması yapan ekipler, mahsur kalan vatandaşların kurtarılması için yoğun uğraşlar verdi. İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Erhan Kayaokay yaptığı açıklamada, kapanan 278 köy yolunun açılması için çalışmalarına başladıklarını söyledi.

120 personel, 2 kar savurma, 14 greyder, 8 dozer, 12 kepçe ve 3 kar küreme aracı ile çalışma yürüttüklerini belirten Kayaokay, “Bingöl merkez ve ilçeler dâhil olmak üzere yağan kar nedeniyle kapanan 278 köy yolunun açılması için karla mücadelemiz devam ediyor. Öncelikle acil olan köy yollarında çalışmalarımız devam ediyor. Sırasıyla tüm köy yollarını en kısa zamanda açmak için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Meteoroloji Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada bu gece ve sabah saatlerinde yüksek kesimlerde buzlanma ve don olayı beklendiği, gerek sürücülerin gerekse çiftçilerin tedbirli olmaları istendi.