4 Okul daha temiz belgesi aldı | Bingöl Güncel.tvBingöl Güncel.tv

19 Mayıs 2021 - 02:25

4 Okul daha temiz belgesi aldı

MEB ve TSE işbirliğinde Bingöl’de 4 okula temiz belgesini almaya hak kazandı.

4 Okul daha temiz belgesi aldı
Son Güncelleme :

09 Ekim 2020 - 9:32

Bu Haber 58 Kez Okundu

MEB ve TSE işbirliğinde Bingöl’de 4 okula temiz belgesini almaya hak kazandı.

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) ile Türk Standartları Enstitüsü(TSE) işbirliğinde hazırlanan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme” kılavuzu doğrultusunda uygunluk şartlarını sağlayan okullara belgeleri verildi.

Bingöl’de “Okulum Temiz Belgesi” almaya hak kazanan Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yunus Emre Anadolu Lisesi, Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi ve Bal Peteği Anaokulunu ziyaret eden Vali Yardımcısı Fatih Kaya ve İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney belge almaya hak kazanan okulların belgelerini vererek okul müdürlerini tebrik etti.

Belge töreninde konuşan Kaya; “Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığımız ve Türk Standartları Enstitüsü arasında imzalanan protokol kapsamında Milli Eğitim Bakanlığının başlatmış olduğu Okulum Temiz çalışmasına İlimizdeki okullarımızda başvuru gerçekleştirerek belge almak için müracaat etmiştir. İlimizde de başvuru yapan Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yunus Emre Anadolu Lisesi, Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi ve Bal Peteği Anaokullarımızın başvuruları ön onaydan geçtikten sonra uzman tetkikçilerin yapmış olduğu bağımsız ve tarafsız tetkikler sonucunda bakanlığımızın uygun görüşü, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün onayı ile okulum temiz belgesi almaya hak kazanmıştır” Okullarımızı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum. Tüm ilimizdeki okullar eğitim öğretime hazırdır. Bu ekip çalışmasını gerçekleştiren okul müdürlerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Okullarımızı dolaştım ve hijyenik şartlar uygun şekilde tertemiz okullarımız eğitimlerine başlayacaklar. Velilerimize de gerekli bilgiler aktardık son durum ile ilgili. Hep birlikte bu süreci atlatmak dileğiyle eğitim öğretim yılımız herkese hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından belge almaya hak kazanan okulların müdürlerine belgeleri takdim edildi.