950 Geçici İşçi Alınacak « Bingöl Güncel.tv

21 Ocak 2021 - 01:44

950 Geçici İşçi Alınacak

Bingöl’deki Belediyeler ve Kamu Kurumlarında, Toplum Yararına Programlar(TYP) kapsamında 950 kişi geçici olarak işe alınacak.

950 Geçici İşçi Alınacak
Son Güncelleme :

12 Haziran 2018 - 23:39

Bu Haber 8 Kez Okundu

Bingöl’deki Belediyeler ve Kamu Kurumlarında, Toplum Yararına Programlar(TYP) kapsamında 950 kişi geçici olarak işe alınacak.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, ‘‘İl Müdürlüğümüz ile ekteki listede belirtilen kurum ve kuruluşlar işbirliğinde toplam 950 kişiye yönelik olarak düzenlenecek olan Toplum Yararına Programlar (TYP) için katılımcı başvuruları 18-22 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılacaktır’’ Denildi.

Katılımcı şartları şöyle:

“Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli ve malul aylığı almamak, Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç), Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir.

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin üç katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz.

TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP’nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır.  Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz. Güvenlik sorgusu sonucu olumsuz çıkanlar programa başlamış olsalar dahi çıkarılırlar.

Müftülük haricindeki kurumlar için istihdamında güçlük çekilen (kadınlar, engelliler, eski hükümlüler, 35 yaş üstü bireyler, terörle mücadelede malul sayılmayacak derecede yararlananlar) öncelikli olup bunlar arasında öncelik sıralaması bulunmamaktadır.

Katılımcılar, her kurum için % 100 liste yöntemiyle (yüklenici kurumlar tarafından oluşturulacak komisyonca) belirlenecektir.

Katılımcıların yukarıda belirtilen tüm şartları taşıması zorunludur. Başvuru süresi sona erdikten sonra yeni katılımcı başvurusu alınamayacaktır.  Başvurular Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne şahsen yapılabileceği gibi www.iskur.gov.tr sistemi üzerinden de yapılabilecektir.Tüm Programlar 09 Temmuz 2018 tarihinde başlayacak, 31 Aralık 2018 tarihinde sona erecektir.”

Kurum kontenjanları şöyle:

Adaklı Belediye Başkanlığı: 50, Genç Belediye Başkanlığı: 90, Karlıova Belediye Başkanlığı: 90, Kiğı Belediye Başkanlığı.      30, Bingöl Belediye Başkanlığı: 250,Ilıcalar Belediye Başkanlığı: 30, Sancak Belediye Başkanlığı: 30,Solhan Belediye Başkanlığı. 90, Arakonak Belediye Başkanlığı: 30,Yayladere Belediye Başkanlığı: 30, Yedisu Belediye Başkanlığı: 30 Müftülük: 70, İl Sağlık Müdürlüğü:110, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü: 10, Kadastro Müdürlüğü: 5.Tapu Müdürlüğü: 5. İl Geneli Toplam: 950.     

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.