Ağırbaş, gelecek partisi il başkanı oldu « Bingöl Güncel.tv

25 Kasım 2020 - 11:05

Ağırbaş, gelecek partisi il başkanı oldu

Gelecek Partisi Bingöl Kurucu İl Başkanı Muhittin Ağırbaş oldu. İl Başkanının belirlenmesinin ardından gözler il teşkilatlanmasında hangi isimlerin yer alçağına çevrildi.

Ağırbaş, gelecek partisi il başkanı oldu
Son Güncelleme :

12 Şubat 2020 - 19:48

Muhittin Ağırbaş, eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisini Kurucu İl Başkanı oldu. Gelecek Partisi Bingöl İl Başkanlığı için kamuoyu ile yapılan istişarelerin sonucunda Muhittin Ağırbaş, Gelecek Partisi Kurucu İl Başkanı oldu. AK Partiden iki defa Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunda bulunan Ağırbaş, Gelecek Partisi Genel Merkezinde yapılan toplantı sonrasında kurucu başkanlığa getirildi.

Sosyal medyada yer alan bilgiler sonrası görüştüğümüz Ağırbaş, “Gelecek Partisi İl Kurucu İl Başkanlığı için süreci tamamladık. Şu an Ankara’dayım, Bingöl’e döndüğümüz zaman parti teşkilatlanması için çalışmalarımıza başlayacağız” dedi.

MUHİTTİN AĞIRBAŞ KİMDİR?

1962 yılında Genç ilçesine bağlı Koçsırtı Köyü’nde doğdu. İlkokulu Çaytepe’de okudu. 1982 yılında Bingöl İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. 1983 yılında imam hatiplik yaptı. 1988 yılında Türkiye Diyanet Vakfı Genel Merkezi’nde göreve başladı. Hac ve Umre Müdürlüğü’nde, Levazım Müdürlüğü’nde ve en son olarak Hukuk Müşavirliği biriminde görev yaparken, 1993 yılında Türkiye Diyanet Vakfı Bingöl Şubesi’ne uzman olarak atandı. 1993 yılından bu yana Bingöl’de birçok sosyal içerikli faaliyetlerde bulundu. Kamu ve özel sektörde yaklaşık 27 yıl görev yaptı. Anadolu Üniversitesi İlahiyat Önlisans mezunu. Evli ve 5 çocuk babası.

reklam