Aile Okulu’ projesi ile aileler eğitiliyor
476 okunma

Aile Okulu’ projesi ile aileler eğitiliyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 28 Mart 2022’de başlatılan ‘Aile Okulu’ projesi kapsamında, ailelere yönelik eğitimler devam ediyor.

ABONE OL
Kasım 17, 2022 20:41
Aile Okulu’ projesi ile aileler eğitiliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Toplumun temeli olan aileyi güçlendirmek için başlatılan ‘Aile Okulu’ projesi kapsamında aile içi iletişim, çatışma ve stres yönetimi, bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı, bağımlılıkla mücadele, sosyal duygusal beceri gelişimi, akran ilişkileri, ahlaki gelişim, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivitelerden oluşan 8 ana başlıkta velilere dönük eğitimler veriliyor.

Eğitimlerin Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri tarafından verildiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel, projenin hedefinin güçlü aile, güçlü çocuklar ve güçlü toplum olduğunu söyledi.

Yücel, proje ile ilgili şunları söyledi: “Aile Okulu Projesi’nde yaklaşık 44 saatlik bir eğitimle aile değerleri, kültürel değerlerimiz, aile içi iletişim, sosyal, psikolojik ve duygusal gelişim, çevre bilinci, stres yönetimi, madde bağımlılığını önlemeyle ilgili yaklaşımlar gibi 10 farklı alanda ailelerimizi destekliyoruz. Çok daha müreffeh bir toplum olma yolunda emin adımlarla ilerlemekle ilgili çok önemli bir hizmeti, Merkez ilçe, Genç, Solhan ve Karlıova Halk Eğitimi Merkezimiz üzerinden başlatmış bulunuyoruz” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.