Ak Parti ve Deva Arasında Gerilim! -Bingöl Güncel.tv

26 Temmuz 2021 - 23:29

Ak Parti ve Deva Arasında Gerilim!

DEVA Partisi Bingöl İl Başkanı Mikail Kovalar, önceki gün bir vatandaşın AK Parti’ye giderek sorunlarını dile getirdiğini ancak oradaki ilgili kişilerin vatandaşla ilgilenmediğini iddia eden açıklamasının ardından hem AK Parti’den hem de DEVA partisinden açıklamalar yayınlandı.

Son Güncelleme :

10 Temmuz 2021 - 15:28

Bu Haber 136 Kez Okundu
Ak Parti ve Deva Arasında Gerilim!

DEVA Partisi Bingöl İl Başkanı Mikail Kovalar, sosyal medya üzerinden açıklama yaparak, AK Parti’ye giden bir vatandaşla ilgilenmediğini ve kendi partilerine yönlendirildiğini iddia etti.

Kovalar, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Bugün bizleri hem üzen hem de sevindiren bir olaya tanıklık ettik. İhtiyaç sahibi bir hemşehrimiz köyde yaşlı olan annesine bakmakta zorlandığını ve bu konuyla ilgili yardım talebinde bulunmak için AK parti il binasına gidiyor. AK parti Bingöl İl binasına giden vatandaşımız orda bulunan görevli/yöneticiler tarafından kendisine  “nerden geldin, ne istiyorsun?” vb… sorular üzerine Hemşehrimiz de annesiyle yaşadığı zor hayat şartlarını ve mağduriyetini anlatıp kendisine yardımcı olmalarını istiyor. Durumunu ilettikten sonra konuşmasına yansıyan heyecanı sebebiyle derdini tam anlatamayışı ile birlikte hemşehrimizin anlattıklarına itibar etmemelerine ve ciddiyete almamalarına sebebiyet verip ve hemşehrimizle alay edercesine Partimizin (DEVA) adresini vererek gönderiyorlar. Hemşehrimiz Parti binamıza gelip arkadaşlarımıza yaşadığı hazin durumu anlatmış ve AK parti İl binasındaki kişi/lerin “Senin derdine ancak DEVA Partisi derman olacak” diyerek gönderdiklerini utanarak ve sıkılarak anlatmıştır. Bu yaşanan üzücü olay arkadaşlarımızı derinden üzmüş ve derdine ihtiyacı olduğu kadar destekte bulunsalar dahi, köyünden umutlarla gelen hemşehrimizin mağdur kimliğinin sorgulanmasına ve insana gösterilmesi gereken saygının gösterilmemesine, Hemşehrimizin temiz duygularının hor görülmesine, insani ve vicdani değerlere aykırı bir davranış ve tutum sergilenmesi arkadaşlarımızın yapmış olduğu küçük bir desteğin hiç bir öneminin olmadığının bilinmesini istiyorum. Burası Bingöl; geçmişinizde kapınıza gelen misafirin nasıl karşılandığını unutabilir, değerlerinizi ve geleneklerinizi kaybedebilir, insanlara olan sevgi ve saygınızı yitirebilirsiniz ama Annesine bakmakla yükümlü olan ihtiyaç sahibi bir insanla nasıl konuşacağınızı ve ilgileneceğinizi unutmuşsanız, ne bu şehre nede bu ülkeye hiçbir faydanız olamaz. DEVA Partisinin kurulmasının gerekliliğini, kaybedilmiş tüm değerlerimizin hatırlatılması ve yaşatılması için mücadele etmemiz gerektiğini bir kez daha hatırlatmış olmanız bizi sevindirmiştir. DEVA Partisi; insan için varolan tüm değerlerin korunması ve yaşatılması için kurulduğunu ve bu ilkeler etrafında hareket edeceğini ve de hiçkimsenin hakkını kimseye feda etmeyeceğimizi de herkesin bilmesini istiyorum. Son olarak millete hizmet etmek için temsil ettikleri makam, ünvan ve yetki sahiplerine şunu hatırlatmak isterim; Bu ülkede yaşayan her bir vatandaşımız görüşüne ve düşüncesine bakılmaksızın eşit haklara sahiptir! Güç bozar, mutlak güç mutlaka bozar..!” iddialarına yer vermişti.

Bu iddiaların ardından AK Parti İl Başkanlığı da iddiaların asılsız olduğunu belirterek, DEVA Partisi Bingöl İl Başkanı Kovalar’ın kamuoyundan özür dilemesi gerektiğini bildirdi.

AK PARTİ: “MÜDDEİ İDDİASINI İSPATLAMAKLA MÜKELLEFTİR. AKSİ HALDE İLGİLİ KİŞİ BİNGÖL KAMUOYUNDAN VE PARTİMİZDEN ÖZÜR DİLEMELİDİR.”

AK Parti İl Başkanlığı’ndan iddialar üzerine yapılan açıklamada; “Bir siyasi parti il temsilcisinden partimize dönük tamamen gerçekdışı ve yakışıksız bir paylaşım söz konusudur. Görüşü ne olursa olsun partimize gelen hiçbir vatandaşımıza bahsedildiği gibi bir yol, yöntem gösterilmemiştir. Partimizin kapısı her görüşten insana açıktır. Bugüne kadar partimize başvurmuş binlerce vatandaşımızın dili, dini, düşüncesi sorulmadan sorunu ve mağduriyeti giderilmiştir. Siyasetin temeli ahlaktır. Partimiz güvenlik kamerası ile 7/24 izlenmektedir ve herşey kayıt altındadır. Müddei iddiasını ispatlamakla mükelleftir. Aksi halde ilgili kişi Bingöl kamuoyundan ve partimizden özür dilemelidir” denildi.

AK Parti’nin açıklamasının ardından DEVA Partisi de yeni bir açıklama yaparak, AK Parti’ye çağrıda bulundu.

DEVA PARTİSİ: “VİDEO PAYLAŞACAĞIZ”

DEVA Parti’sinin son açıklaması da şu şekilde:

“Dün sizlerle paylaştığım bir mağduriyet üzerine malum parti açıklama gereği duymuş! Lâkin yaptığı açıklamada yaşanan olayın “gerçekdışı ve yakışıksız “olarak nitelendirilmiş.

Malum parti resmi tvvitter hesabından partilerini ziyaret edenlerin diline, dinine ve düşüncesine bakılmaksızın herkesin sorununu ve mağduriyetini giderdiğini belirtmiştir. Yaptığımız açıklama sonrası birçok hemşehrimizden olumlu tepki mesajlarının gelmesi ve yaşadıkları sorunları anlatma gereği duyduklarını ifade etmişlerdir. Hemşehrilerimizin bizlere olan güveni, samimiyeti onlara verdiğimiz değerin ve gösterdiğimiz saygının karşılığı olarak değerlendirmekteyiz.

“Saygıyla” duyurulan ama yazı dilinin saygı sınırlarını zorlayan açıklamanın taktirini de hemşehrilerimizin vicdanlarına havale ediyorum.

Yaşanan olayın gerçekdışı olduğunu iddia eden malum partiye huzurlarınızda bir çağrıda bulunmak istiyorum.

Partilerinin 7/24 saat güvenlik kameralarıyla izlendiğini ve kayıt altına alındığını açıklamışlar. Bizler de yapılan açıklamaya istinaden partilerini ziyaret edenler içerisinde bahse konu olan hemşehrimizin 07.07.2021 Çarşamba günü 09 ile 12 saatleri arasında parti binalarını ziyaret etmediğini ve böyle bir olayın yaşanmadığını paylaşarak kamuoyunun aydınlatılmasını talep ediyoruz. Aksi taktirde Partimize (DEVA) gönderilen hemşehrimizin kendileriyle yaşadığı olayın beyanını ve konuşma videosunu kıymetli hemşehrimizle paylaşacağız. Tüm hemşehrilerimize selam ve saygılarımı sunuyorum.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.