“Andolsun Ki Köle Olmayacağız” « Bingöl Güncel.tv

17 Ocak 2021 - 08:15

“Andolsun Ki Köle Olmayacağız”

Bingöl’de katıldığı konferansta konuşan Genç Memur-Sen Genel Başkanı Eyüp Beyhan; “And olsun ki! Emperyalizm ve Siyonizm’in Küresel Kuşatmasına Köle Olmayacağız” dedi.

“Andolsun Ki Köle Olmayacağız”
Son Güncelleme :

30 Ekim 2016 - 22:57

Bu Haber 8 Kez Okundu

Genç Memur-Sen Genel Başkanı Eyüp Beyhan, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Bingöl’e geldi. Çeşitli STK ve siyasi parti temsilcileriyle görüşen Beyhan, Memur-Sen il binasında Emperyalizm ve Siyonizm’in Küresel Kuşatmasına Köle Olmayacağız”  konulu konferans verdi. Çok sayıda davetlinin iştirak ettiği konferansın açılış konuşmasını Genç Memur-Sen İl Başkanı A. Haluk Çakan yaptı.

Çakan’ın açılış konuşması sonrası kürsüye gelen Genç Memur-Sen Genel Başkanı Eyüp Beyhan, “Hepinizi Anti Emperyalist, antikapitalist, anti sosyalist, antifaşist, anti nazist, anti firavvunist bilinçle selamlıyorum. Emperyalizm ve siyononizim kuşatması altında olup, İslam coğrafyasının onurlu ve direnen gençlerini selamlıyorum. Emperyalizm ve Siyonizmin uşaklarının kurşunladığı Rabiatul adevye meydanında  şehit olan Esmayı selamlıyorum. Siyonizim ve Emperyalizmin emellerine hizmet eden kuklalar tarafından hunharca, kalleşçe, kin ve nefretle cesedi çiğnenip şehit edilen Yasin Börüy’ü selamlıyorum. Bütün insanlığın gözü önünde, cansız bedeni sahile vuruşuyla insanlığın utanç tablosu olan Aylan bebek ve Halep’li ümran bebeği selamlıyorum.  15 Temmuz darbe girişimiyle, alçakça saldırılara göğsünü siper ederek Emperyalizm ve Siyonizm’e darbe yapan Türkiye gençliğini selamlıyorum” şeklinde yaptığı anlamlı selamlama ile konuşmasına başladı.

‘BUGÜN YAŞANANLARI ANLAMAK İÇİN TARİHİMİZİ BİLMEK ZORUNDAYIZ’

Günü anlamanın yolunun tarihi anlamaktan geçtiğine dikkat çeken Beyhan, “Dostlar, Bugün ki olayları bilmek için, olup bitenleri anlamak için, mutlaka tarihimizi bilmek zorundayız. Siyasal tarihimizi, milli tarihimizi, medeniyetimizi, ecdadımızı, derdimizi ve davamızı bilmemiz lazım. Çünkü biz Yahya Kemal’in ifadesiyle ‘ne harabiyim, ne harabatiyim. Kökü mazide olan âtiyim’ işte mesele budur. Yoksa nostalji yapıp, bir hatıratı canlandırmak derdinde olmamalıyız. Adeta iz olmak, yol olmak, yol yoksa yol açmak için yüreklerimizi birleştiren gençler olmalıyız. Bunu yaparken hikmetin, erdemin, faziletin arayışında olmalıyız” dedi.

‘SEN MÜSLÜMANSIN MÜSLÜMAN ESİR OLMAZ’

Konuşmasının devamında Türkiye ve bil umum İslam coğrafyalarının tarihsel süreç içerisinde karşı karşıya kaldıkları hile ve entrikaları anımsatarak Müslüman bireyin esareti kabullenmediğini belirten Beyhan, “Dostlar, tarihteki olayların sebeplerini anlayabilmek için, İslam coğrafyası ve Müslümanlar ekseninde yapılan zulmü, yeryüzünde olayların tesadüfen cereyan etmediğini idrak etmek gerekir. Yeryüzünde kendi hâkimiyetini kurmak, bütün insanları köle yapmak kendine tabi kılmak ve sömürmek isteyen bir gücün varlığını görmek gerekir. Bu gücün gayelerini, metotlarını, nasıl çalıştığını bütün dünyayı nasıl avucunun içine almak istediğini görmemiz gerekiyor.  Bunları niçin anlatıyorum. Eğer Siyonizm ve Emperyalizimin dünya sathında, özellikle İslam coğrafyasında ve Müslümanlara reva gördüğü zulmü bilmezseniz, bunların dünya sistemlerini hedeflerini ve amaçlarını bilmezseniz, Son zamanlarda Türkiye deki gelişen hadiseleri okuyamazsınız. Perdenin arkadasın da ki senaristleri bilmezseniz senaryoyu okuyamazsınız. Kimlerin filimde oynadığı önemli olduğu kadar kimlerin oynattığı da önemlidir. Siyah adam Malcom X der ki  ‘İster mermi kullansın, ister oy pusulası, insan iyi nişan almalı kuklayı değil, kuklacıyı vurmalı…’  eğer bunu doğru anlarsak Türkiye’de kimlerin kukla olduğu kimlerinde kuklacı olduğunu iyi göreceksiniz” ifadelerini kullandı.

‘O TÜRKİYE ESKİDE KALDI’

Beyhan, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Bay Siyonist ve emperyalistler, o Türkiye eskide kaldı. Çok geriden takip ediyorsunuz. Kurduğunuz bütün oyunlar ve tuzaklar boşa çıkıyor. PKK’nın meselesi Kürt meselesi değildir,  gezi ayaklanması ağaç meselesi değildir, FETÖ’nün meselesi dershane meselesi değildir. Bu gençlik bunu görüyor. Bu taşeronlarla asla bu ülkeyi, bu milleti yıkamasınız. İçimizdeki beyinsizleri ve işbirlikçilerinizi tanıyoruz. 28 Şubatta tanıdık. 7-8 Ekim olaylarında da tanıdık. 17/25 Aralık da tanıdık, 15 Temmuz alçakça girişiminizde tanıdık ve tanıyoruz. Unutmayın ki bu işbirlikçileriniz bu millete ve hukuka hesap verecektir. Bay Siyonist ve Emperyalistler, 15 Temmuzda suçüstü yakalandınız. Ortaklarınız işi başaramadığı için aylarca kendinize gelemediniz. Şok yaşadınız. Lanetleyemediniz. Üzgünsünüz biliyoruz. Biz sizi iyi tanıyoruz. Libya’da, Tunus’ta, Yemen’de, Irak’ta, Suriye de, Mısırda sizin o maskeli yüzünüzden tanıyoruz sizleri. Türkiye’de ki işbirlikçilerinizle başaramadığınızı, uluslararası arenada yapmaya çalışıyorsunuz. Yine başaramayacaksınız. Biz Türkiye gençleri olarak, biliyoruz niçin rahatsız olduğunuzu. Türkiye milletini ve liderlerini niçin hedef aldığınızı biliyoruz. Türkiye ‘one münite’ dediği için, siz egemenlerin kurduğu BM’nin çarpık sistemine, meydan okuyarak yüzünüze, dünya beşten büyüktür dediği için, rahatsısınız. Kendinizi bize efendi diye belletmiştiniz. Bizi kendinize köle olarak görmek istediniz. Millet olarak, Müslümanlar olarak buna asla dedik. And olsun ki size asla köle olmayacağız dediğimiz için rahatsızsınız.”

‘YENİ VE ADİL BİR DÜNYA RÜYAMIZ VAR’

Herkesin oynanan kirli oyunlara karşı uyanık olması gerektiğini belirten Beyhan, “ABD’de siyahların özgürlük mücadelesinde sembol olmuş, Martin Luther King’in 1963’de yaptığı bir konuşmada, bütün engellemelere ve güçlüklere rağmen bir rüyam var diyordu. Bir rüyam var. Gün gelecek, bu ulus ayağa kalkıp kendi inancını gerçek anlamıyla yaşayacak diyordu. Bizim de bütün şer güçlerin engellemelerine rağmen, bütün egemen güçlere rağmen, insanlığa dair, mazlumlara dair, ülkemize ve milletimize dair rüyalarımız vardır. Bizim yeniden büyük Türkiye rüyamız vardır, Yeni ve adil bir dünya rüyamız var, ‘Türkümüz dünyayı kardeş bilendir, gökleri insanın ortak tarlası’ olan bir dünya hayalimiz vardır. Tecdid edilmiş bir dünyada, Müceddid bir gençlik hayalimiz vardır. Tevhid de birleşmiş, doğudan batıya tek hedefe yönelmiş ümmet olma rüyamız var. Bu duygularla, özgür ve hür bir dünya için, andolsun ki köle olmayacağız, köle olamayacağız diyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.