Ataoğlu: “Korku Dağları Sarmış” « Bingöl Güncel.tv

17 Ocak 2021 - 21:34

Ataoğlu: “Korku Dağları Sarmış”

İYİ Parti Bingöl Milletvekili Adayı Kazım Ataoğlu, AK Parti haricinde başka partileri destekleyen seçmenlerin, kararlarını açık bir şekilde dile getiremediğini söyledi.

Ataoğlu: “Korku Dağları Sarmış”
Son Güncelleme :

20 Haziran 2018 - 22:19

Bu Haber 10 Kez Okundu

İYİ Parti Bingöl Milletvekili Adayı Kazım Ataoğlu, AK Parti haricinde başka partileri destekleyen seçmenlerin, kararlarını açık bir şekilde dile getiremediğini söyledi.

İYİ Parti Bingöl Milletvekili Adayı Kazım Ataoğlu, 24 Haziran seçimleri öncesinde AK Partiyi desteklemeyen seçmenlerin kararlarını açık bir şekilde dile getiremediğini söyledi. Bingöl’de yaşandığını duyduğu ve teyit ettiremediği bir olayı anlatan Ataoğlu, twitter’da ‘‘Bingöl’de 1-1-1 olacak’’ yazan bir memurun görevinden alındığını söyledi.

Karlıova ve Kığı’da seçim çalışmaları ziyaretlerinde AK Partiyi destekleyen vatandaşlar ile aralarında geçen konuşmayı anlatan Kazım Ataoğlu, ‘‘Korku dağları sarmış. Ben köy köy, ilçe ilçe geziyorum. Karlıova’nın en tepe noktasında ki bir adam korkudan bahs ediyor. Niye biliyor musunuz? Ya bir kardeşi, ya bir oğlu, ya bir kızı devletin bir tarafında çalışıyor. Ona zarar gelmesin diye, bakın böyle bir şey olabilir mi? kendi düşüncesini ifade etmekten korkuyor insanlar. Geçen gün birisi söyledi doğrusu ne kadar doğrudur bende teyit edemedim. Bir tane devlet memuru bir tweet atmış, bence demiş Bingöl’de 1-1-1 olur. Sen misin bunu diyen herifi görevden almışlar. Mesela en son Kığı’da ziyaret ettiğimiz en son bir iş yerinde güzel giyimli kravatlı, ben kaymakam filan sandım doğrusu. Hararetle AK Partiyi savundu. Memursun? Memurum, istihbarattan falansın dedim. Bilerek böyle bir ifade kullandım. Yok dedi. Şimdi aynı adam AK Parti’nin dışında başka bir partiyi savunabilir mi? şimdi siz AK Partiyi savunurken rahatlıkla savunabiliyorsunuz ama beriki tarafta ki bir kimse başka bir partiyi savunduğu zaman, gel bakalım sen şöyle, orda sen şunu konuştun diyecekler adama böyle bir şey olamaz, olmaması lazım. İl Başkanımızın kardeşi Salih Bey sanıyorum sırf il başkanımızın kardeşi olduğu için görevden alınmış. Bunlar yakışmıyor, Bingöl’e de Türkiye’ye de yakışmıyor. 16 senenin sonunda bu ülkeyi yönetenler itilmiş kakılmış, bölük pörçük edilmiş, ötekileştirilmiş bir Bingöl’le karşı karşıyayız. Bunu görmemek mümkün mü? Allah aşkına” Dedi.

‘‘BİNGÖL’DE 1-1-1 OLURSA TABULAR YIKILIR’’

Üç dönem milletvekili olarak görev yapan Kazım Ataoğlu, 24 Haziran seçimlerinde Bingöl’de üç partinin de birer milletvekili çıkarması halinde tabuların yıkılacağını söyledi. Ataoğlu, “1-1-1 olursa Bingöl’ün iyiye gittiğinin bir işareti olur. Tabular yıkılacak bana göre, adalet duygusu öne çıkacak, hak hukuk duygusu öne çıkacak. Millet muhalefete görev verirse Bingöl’de ki eksiklikleri, aksaklıkları, haksızlıkları, hukuksuzlukları, adaletsizlikleri parlamentoya taşıma imkânı olacak. İktidar nasip olursa Bingöl karlı çıkacak. İktidarda olursa, muhalefette olursa 1-1-1 içerisinde daha iyi olacağını düşünüyorum” Dedi.

“ADALETİN OLMADIĞI YERDE BAŞKA BİRŞEYİ KONUŞMANIN ANLAMI YOK”

Ataoğlu, ekmek ve su kadar önemli olarak nitelendirdiği adalet, hukuk gibi kavramların olmadığı bir yerde başka bir şeyden bahs etmenin mümkün olmayacağını söyleyerek, ‘‘Bingöl’de ve Türkiye’de kenara itilmiş, unutulmuş birçok kavram var. Evvela bunların yerli yerine oturacağına inanıyorum. Nedir bu kavramlar, adalet duygusu, demokrasi anlayışı, hukukun üstünlüğü bunlar çok önemli şeylerdir. Ekmek kadar su kadar önemli şeylerdir. Eğer bunları yerli yerine oturtursanız bazı şeyler kendiliğinden yerli yerine oturur. Bunların içerisinde en başta hizmet var. Bizim iktidara gelmemiz halinde bu kavramlar yerli yerine oturacak, bunla beraber her şey yerli yerine oturacak. Adalet kavaramı, hak hukuk kavramı zedelendi. Adalet diye bir şey yok. Avcılar kulübünün orda oturduğumuzda, her partiden insanlar var orda, hak hukuk diyorsun insanlar hukuk mu var diyor, adalet mi var memlekette diyor. Bunların olmadığı yerde başka bir şey konuşmanın bir anlamı var mı?’’ ifadelerini kullandı.

“CEVDET BEY BİNGÖL’E POZİTİF AYRIMCILIK YAPMALIYDI”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın uzun dönem Bakanlık ve Başbakan Yardımcılığı görevlerini yürüttüğünü hatırlatan Kazım Ataoğlu, Bingöl’ün pozitif anlamda Bingöl’ün gözetilmediğini belirterek, ‘‘Genel bütçe içerisinde 13 milyar ve ya 13 katrilyon ne kadarsa ben bilmiyorum tabi, Cevdet Bey’in söylediğinden hareketle söylüyorum. Genel bütçe içerisinde Muş’a ne kadar gitti, Tunceli’ye ne kadar gitti birazda ona bakmak lazım. Bir fabrika bacası tütüyor mu Bingöl’de, istihdama, üretime yönelik bir eseriniz var mı? Cevdet Bey uzun süre Bakanlık, Başbakan yardımcılığı ve Genel Başkan Yardımcılığı yaptı. Kültür Bakanlığı yaparsınız imkânlarınız çok kısıtlı olabilir ama siz Devlet Planlamanın size bağlı olduğu bir Bakanlıkta bunu yapıyorsunuz. Ben diyorum ki biraz Bingöl’ü gözetseydin, gözetilebilseydi. Muş kadar gözetilebilseydi, Tunceli kadar gözetilebilseydi. Bingöl’e pozitif ayrımcılık yapabilirdi, yapmalıydı. Bugün Bingöl çok farklı bir noktada olabilirdi, yapamadı. Beceremedi demiyorum, yapamadı. Çünkü hem paranın başında olacaksınız, böyle bir imkânınız olacak yapmayacaksınız bu çok az ele geçen bir fırsat” Şeklinde konuştu.

“İYİ PARTİ YÜZDE 20’LERDE”

İYİ Parti’nin oy oranı olarak Türkiye genelinde yüzde 20 seviyelerinde olduğunu söyleyen Ataoğlu, Bingöl’de herhangi bir anket çalışmalarının olmadığını ve takdiri Bingöl halkına bıraktıklarını belirterek, “Münferiden seçim süreci başladıktan sonra bir anket bizim tarafından yapılmadı. Ama yüzde 19,20 bandındayız. Adını vermeyeyim bir anket şirketi başkanı geldi iki defa bir sunum yaptı, Kamuoyuna vermemek şartıyla bu algı oluşturmak için yapılan bir anket değil biz yüzde 19,20 bandındayız” dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.