541 okunma

Aydemir; Uyuşturucu bağımlılığını meclise taşıdı

HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Bingöl’de uyuşturucu bağımlılığının tehlikeli boyutlara ulaştığını belirterek, konuyu meclise taşıdı.

ABONE OL
Ağustos 31, 2022 16:25
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, uyuşturucu kullanımı ile ilgili meclise soru önergesi vererek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından cevaplandırılmasını talep etti.

Bingöl’de gençlerin uyuşturucu batağında olduğunu vurgulayan Aydemir, soru önergesinde, şu ifadelere yer verdi: “Uyuşturucu ile mücadelede ki yetersizlik gençlerin içerisinde bulundukları yaşam kaygısı ile birlikte durdurulama bir hal almaktadır. Çocuk yaşlara düşen uyuşturucu bağımlılığı, aileleri ve toplumu tedirgin etmekle birlikte çözüm arayışında çaresiz bırakmaktadır. Başta gelecek kaygısı olmak üzere; geçim sıkıntısı ve eğitim aksaklıklarının başlı nedenler olarak karşımıza çıkardığı uyuşturucu bağımlılığı her geçen gün daha tehlikeli bir seviyeye yükselmektedir. Daha öncede Bingöl özelinde gündeme getirilip araştırılması yönünde taleplerimizin olmasına rağmen herhangi bir adım atılmadığı gibi caydırıcılık konusu da hiçbir şekilde yürürlüğe girmemiştir.

Dünya’nın en tehlikeli uyuşturucu maddesi olarak bilinen metamfetaminin Bingöl’de son zamanlarda yoğun bir şekilde satışının ve kullanıldığının iddiası tüm kesimlerde büyük bir korku ve strese sebebiyet vermiştir. Binlerce gencini, özellikle Avrupa’ya göç veren Bingöl halkı kalan gençlerin de uyuşturucu maddeleri ile yok olup gitmelerine göz yummak istememektedirler. Yaklaşık üç yıldır her fırsatta konu edindiğimiz, mücadele konusunda hemen şimdi adım atılması gerektiğini ifade ettiğimiz uyuşturucu bağımlılığının son bulması konusunda atacağınız adımlar hayatidir. Başta Bingöl gençleri olmak üzere hiçbir gencimizi uyuşturucuya kurban etmeden gerekli adımlar atılmalıdır.

Bu bağlamda;

  • Uyuşturucu ile mücadele de izlediğiniz bir yol var mıdır?
  • Uyuşturucu ile mücadele etmek adına gerekli adımları atacak mısınız?
  • Metamfetaminin Bingöl’de satışının yapıldığı iddiası doğru mudur? Bu konuda tarafınıza ulaşmış bir bilgi var mıdır?
  • Uyuşturucu satışı ve kullanımının caydırıcılığı konusunda ki cezai işlemler ile ilgili bir çalışma yapacak mısınız?
  • Gençleri uyuşturucudan uzaklaştıracak sosyal projeleriniz var mıdır?”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.