Bal Liginin Sorunları Meclise Taşındı! | Bingöl Güncel.tvBingöl Güncel.tv

10 Mayıs 2021 - 01:56

Bal Liginin Sorunları Meclise Taşındı!

HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Bölgesel Lig Müsabakaları’nın sorunlarını meclis gündemine taşıyarak, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yanıtlanmasını talep etti.

Bal Liginin Sorunları Meclise Taşındı!
Son Güncelleme :

04 Mayıs 2021 - 9:56

Bu Haber 107 Kez Okundu

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) bir soru önergesi sundu.

Sunduğu önergede BAL liginin sorunlarına yer veren Aydemir, yine sunduğu önergenin Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yanıtlanmasını talep etti.

Aydemir, önergesinde şu sözlere yer verdi:

“17 Nisan’da oynatılacağı duyurusu yapılan Bölgesel Lig Müsabakaları ( BAL ) bilindiği üzere alınan kararla Mayıs sonuna ertelenmişti. Kulüplerin katılım payını yatırdıkları, bunun yanında açıklanan tarih itibari ile yapılan transferlere ücretler ödedikleri malumunuz. Sporcuların yaklaşık bir buçuk yıldır yaşadıkları mağduriyetlere müsabakaların oynanmaması durumunda kulüplerinde ekleneceği aşikar. Böyle bir olasılık göz önüne alınıp yeni bir yol haritası izlenmez ise önümüzdeki sezonlarda bu seviyede lig oynanması, sahaya çıkacak takım bulunması bir hayli zor görünmektedir.

Bu bağlamda;

1.) Müsabakaların oynanıp oynanmayacağı ile ilgili TFF’den ( Türkiye Futbol Federasyonu ) herhangi bir bilgi aldınız mı?

2.) Müsabakaların oynanmaması durumunda kulüplerin yaşayacakları maddi sıkıntıları gidermek adına bir çalışmanız olacak mı?”