Bal Yarışması Numune Analizleri Sürüyor « Bingöl Güncel.tv

29 Kasım 2020 - 01:41

Bal Yarışması Numune Analizleri Sürüyor

3.Geleneksel Bingöl Bal Yarışmasının numune analizleri tüm hızıyla devam ediyor.

Bal Yarışması Numune Analizleri Sürüyor
Son Güncelleme :

24 Ekim 2020 - 13:25

Bu Haber 2 Kez Okundu

3.Geleneksel Bingöl Bal Yarışmasının numune analizleri tüm hızıyla devam ediyor.

Bingöl Üniversitesi ve Bingöl Arı Yetiştiricileri Merkez Birliğinin işbirliği ile gerçekleştirilen Bingöl bal yarışmasının bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek. Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Programı kapsamında pilot üniversite olan Bingöl Üniversitesi, çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Şifa kaynağı Bingöl balının tanınırlığının artması çerçevesinde 2018 yılından bu yana Bingöl Üniversitesi ve Bingöl Arı Yetiştiricileri Merkez Birliğinin işbirliği ile gerçekleştirilen Bingöl bal yarışmasının bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek. 01-18 Eylül tarihleri arasında bal numunelerini Bingöl İli Arı Yetiştiricileri Merkez Birliğine elden teslim eden yarışmacıların numune analizleri tüm hızıyla devam ediyor. Sonuçların ise 04 Kasım 2020 tarihinde açıklanacağı öğrenildi.

YARIŞMAYA BAŞVURU KURALLARI İSE ŞU ŞEKİLDE:

-Arıcılar 2020 yılında Bingöl İli sınırlarında ürettikleri ve ilgili yıla ait bal ile yarışmaya katılabilecektir.

-Yarışmaya katılacak olan arıcıların Bingöl İli Arı Yetiştiriciler Birliği’ne kayıtlı olmaları zorunludur. Ayrıca gerektiğinde kayıt belgesiyle bu durumu kanıtlamaları gerekmektedir.

-Her bir arıcı tek bir numune ile yarışmaya katılacaktır.

-Yarışmada jüri üyesi olanlar, birinci dereceden akrabaları ve ticari markalar yarışmaya katılamayacaktır.

-Katılımcılar, bal örneklerini her biri 300 – 350 gram olacak şekilde, daha önce kullanılmamış 3 (üç) ayrı renksiz kavanozda (1 şahit, 2 analiz için kullanılmak üzere) teslim etmelidir. (Kavanozların etiketlenme işlemi başvuru esnasında düzenleme kurulunun yetki verdiği ilgili görevliler tarafından yapılacaktır).

-Bal örnekleri 01 – 18 Eylül 2020 tarihleri arasında Bingöl İli Arı Yetiştiricileri Birliğine elden teslim edilmelidir.

-Bal yarışması analiz sonuçları, düzenleme ve yürütme kurulu dışında hiç kimse ile paylaşamayacaktır.

-Herhangi bir analizde olumsuz sonuç alan balın takip eden sıradaki analizine geçilmeyip, yarışma dışı bırakılacaktır.

-Yarışma kurallarına aksi durum sergileyen ve/veya sunmuş olduğu örnekle ilgili kural dışı bir durum tespit edilen katılımcılar diskalifiye edilecek, eğer herhangi bir derece almış ise derecesi iptal edilerek, Bingöl Üniversitesi tarafından aynı kapsamda gerçekleştirilecek faaliyetlere en az 2 dönem katılamayacaktır.

-Yarışma sonuçları 04 Kasım 2020’de açıklanacaktır.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.