Barakazi, Mahalle Buluşmasında Kadınlarla Bir Araya Geldi -Bingöl Güncel.tv

24 Temmuz 2021 - 14:37

Barakazi, Mahalle Buluşmasında Kadınlarla Bir Araya Geldi

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Kültür Mahallesi Aftor Küme Evleri’nde düzenlenen mahalle buluşmasında kadınlarla bir araya geldi.

Son Güncelleme :

18 Mart 2017 - 12:35

Bu Haber 44 Kez Okundu
Barakazi, Mahalle Buluşmasında Kadınlarla Bir Araya Geldi

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Kültür Mahallesi Aftor Küme Evleri’nde düzenlenen mahalle buluşmasında kadınlarla bir araya geldi.

Kültür Mahallesi Aftor Küme Evleri’nde mahalle buluşmasında; Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve Eşi Pervin Barakazi Hanımefendi, Bingöl AK Parti Kadın Kolları Başkanı Selma Dursun ve AK Parti Kadın Kolları üyeleri katıldı.

Çapakçur köprüsü çalışmalarına değinen Başkan Barakazi, Kültür Mahallesi Kentsel dönüşüm imzası geçtiğinin müjdesini verdi.  Başkan Barakazi, “Çapakçur Köprüsü bugün itibariyle trafiğe kapandı ve yıkım işlerine başlandı. Bu sene içerisinde de tamamlayacağız. Köprü yıkılmasıyla beraber alternatif yollarla trafiğin akışını sağlayacağız. Kültür Mahallesi Kentleşme Dönüşüm imzası bugün gerçekleştirildi. Bu müjdeyi de vermek istiyorum. Eski binalarımızı yıkıp yerine daha modern yapılar inşa edeceğiz. Kira hakkı zayi olmayacak. Kentsel dönüşüm tamamlansa bile kiraların tamamı ödenecektir”dedi.

Askeri Alan, Cazibe Merkezi, Sütaş hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Barakazi, “Askeri Alanının devir işlemini yaptık. Askeri alanın olduğu yere, belediye binası ve ticari alanlar yapacağız. Askeri Alanın devri olsun diğer çalışmalarımızda olsun, Kalkınma eski Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz’ın katkısı çok büyük, ben bir kez daha buradan teşekkür ediyorum. Bölgemizde işsizlik mevcut, sizlerin çoluk çocuğu var eşleri var. Cazibe Merkezleri kapsamında çok ciddi bir yatırım bekliyoruz. 7-8 trilyon yatırım olacak. Buralarda fabrikalar, atölyeler yer alacak. Bu fabrikalarda ve atölyelerde sizlerin eşleri çocuklarına istihdam sağlanılacak. Kalkınma eski Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz, İzmir’de Sütaş konusunda Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza rica etti. Sütaş’ın yöneticisi Muharrem Yılmaz’la görüşerek sözünü aldı.Hava alanın arka kısmında Sütaş Fabrikası düşünülüyor. Şehrimiz için belli başlı bir istihdam olacaktır”dedi.

Tekstil yatırımlarıyla 3.000 kişiye istihdam sağlanacağını ifaden eden Başkan Barakazi, “Bingöl ile Kahramanmaraş, Gönül Köprüsü kapsamında kardeş şehirler. Maraşlı bir işadamının 1.500 kişilik bir tekstil yatırım yapmaya çalışıyor. Bu tekstil firmalarında genç bayanlarımız çalışıp evlerine katkı sağlayabilecekler. Ayrıca Simani Mahallesinde yapılan tekstil kentimiz var. Oraya da talipler var, tekstil fabrikalarını kurmak isteyen üç firma var. Burada da 1.500 kişiye istihdam sağlanılmasına çalışıyoruz. Biliyorsunuz tekstil fabrikalarında daha çok kadınlar çalışıyor. Böylece kadınların istihdamı sağlanmasına çalışıyoruz ”ifadelerini kullandı.

Kültür Mahallesi Aftor Küme Evleri’nde yaşayan kadınların kentsel dönüşüm talebini dinleyen Başkan Barakazi, arazinin elverişsiz, sulak bir arazi olduğu yapıya uygun olmadığını söyledi. Kentsel dönüşüm için uygun bir bölge seçilip, bu bölgenin tamamen boşaltılacağını ifade etti. Mahalleli kadınlar Başkan Barakazi’nin ve beraberindekilerin ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür ettiler.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.