Bingöl İHH, Ramazan yardımlarına devam ediyor « Bingöl Güncel.tv

18 Ocak 2021 - 05:18

Bingöl İHH, Ramazan yardımlarına devam ediyor

Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Bingöl İHH), il genelinde tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere yönelik hazırladıkları Ramazan paketlerinin dağıtımına başladı. Çalışmalar kapsamında yaklaşık 5 bin kişiye Ramazan kumanyası dağıtılacak.

Bingöl İHH, Ramazan yardımlarına devam ediyor
Son Güncelleme :

25 Mayıs 2018 - 22:43

Bu Haber 14 Kez Okundu

Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Bingöl İHH), il genelinde tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere yönelik hazırladıkları Ramazan paketlerinin dağıtımına başladı. Çalışmalar kapsamında yaklaşık 5 bin kişiye Ramazan kumanyası dağıtılacak.

İHH, 26 yıllık tecrübenin verdiği güvenle Ramazan 2018 çalışmalarına “Paylaşmanın Tam Vakti” sloganıyla başladı. Bingöl İHH, Ramazan boyunca 5 bin kişiye hayırseverlerin yardımlarını ulaştıracak.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’de ve dünyada yetimler ile ailelerine destek olunacak, yetim iftarları düzenlenecek, yetimlere eğitim yardımları yapılacak, bayramlık giysiler hediye edilecek, kumanyalar dağıtılacak, iftar sofraları kurulacak, ihtiyaç tespit edilen durumlarda yetimler için nakdi yardımlarda bulunulacak.

İnsani Yardım Vakfı (İHH), Ramazan yardımlarını dünyanın dört yanına götürürken, Bingöl halkını da unutmadı. İHH, Ramazan yardımı kampanyası kapsamında Bingöl’de muhtaç ve fakir ailelere Ramazan paketi dağıttı. Kuru gıda, yağ, şeker ve kahvaltılık ürünlerinden oluşan yardım kolileri, Bingöl İHH tarafından önceden tespit edilen maddi durumu yetersiz aileler, yetim aileler ile yatalak hastalara ulaştırıldı.

25 kişilik bir ekiple ramazan ayında çalıştıklarını ifade eden Bingöl İHH Başkanı Muhittin Gili, çalışmaların titizlikle yapıldığını belirterek, “Yardımlarımızı yaparken insanların rencide olmamasına dikkat ediyoruz. Yardımları yaparken önceliğimiz bilinmeyen, kendini açığa vurmayan fakirleri tespit edip onlara ulaşmak ve bununla birlikte yetim ailelere ulaşıp onlara yardım elimizi uzatıyoruz. Ramazan ayında yaklaşık 5 bin kişiye yardım yapacağız. Ramazan süresince de yoksul kardeşlerimize yardım ulaştırmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Gili: “Her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan’da da umudu, kardeşliği, iyiliği paylaşıyoruz; iyiliklerinizi bereketlendirmek için çalışıyoruz. Savaş, doğal afet ve benzeri sebeplerle yetim kalmış milyonlarca çocuğu yalnız bırakmamak için 26 yıldır var gücümüzle çalışıyoruz. Yetimlerin daha güzel bir dünyada güven içerisinde yetişebilmeleri için sağladığınız katkılarla çocuklarımıza eğitimden sağlığa destek oluyor, hediye ettiğiniz bayramlıklarla sevindiriyoruz. Onların güzel bir gelece sahip olabilmeleri için ne gerekiyorsa yapıyoruz. 26 yıl boyunca Ramazanlarımızın nasıl geçtiğini soracak olursanız deriz ki, iftar sofrası kuramayan nice ihtiyaç sahibi için iftar sofraları kurduk, gezici aşevimizle sofralara sıcak aş olduk. 26 yıldır her Ramazan ayında uzakları yakın ettik. Geçmişimizden kuvvet alarak 26 yıl boyunca derdi olanla dertlendik, içinde işgalin, zulmün, yalnızlığın, çaresizliğin olduğu nice hikâyeler dinledik… Hep bu hikâyelerin mutlu sonla bitmesini istedik; cesaret vermek istedik; sorunlara çözüm aradık ve siz değerli gönül dostlarımızla dünyanın dertlerini paylaştık. Ramazan’ın bereketiyle, hayırla, iyiliğiyle ve duasıyla azimle yürümeye devam ediyoruz. Geçirdiğimiz 26 yılın ardından hâlâ yolun ne kadar başında olduğumuzu görüyor ve sizinle birlikte alacağımız nice 26 yıllar olduğuna inanıyoruz. Çünkü tüm dünyada yapılması gereken daha nice iyilikler var… Sesimizi siz bağışçılarımız ve gönüllülerimizle birlikte yükselttik ve gök kubbenin altında hoş bir seda bırakmak için sizlerle daha güzel bir dünya için yolumuza devam ediyoruz” diye konuştu.

İHH’nın genel çalışmalarına da değinen Gili, “İHH, bu Ramazan ayında, dünyada 5 kıtada, 104 ülke ve bölgede, Türkiye’de 81 ilde ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştıracak. 100 bin kişi, hayırseverlerin fitre ve fidye bağışlarından faydalanacak. İHH’ya emanet edilen zekatlar da yine yıl boyunca olduğu gibi Ramazan ayında da muhtaçlara ulaştırılacak. 2018 yılında belirlenen fitre bedeli ise 19 TL. 100 TL olarak belirlenen kumanya paketleri, yurt içinde ve yurt dışında toplamda 300 bin adet olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Yardımlar; gıda, temizlik malzemeleri, elbise ve çocuklara özel çikolata, oyuncak ve bayramlık kıyafet olarak dağıtılacak. Dünyanın farklı yerlerinde zulüm gören, mağdur olan, dara düşen Müslümanlar için zekâtlarınızı, fitrelerinizi, sadakalarınızı ve kumanyalarınızı iyilik kervanımıza katabilir ve Ramazan boyunca gerçekleştireceğimiz kampanyalarımıza destek olabilirsiniz” şeklinde konuştu.

Gili, son olarak kendilerine ulaşmak isteyen hayırseverler için iletişim bilgilerini şu şekilde paylaştı: “Bağışçılar; -FITRE yazıp 4072’ye SMS göndererek 19 TL,

-IFTAR, KUMANYA ya da BAYRAMLIK kelimelerinden birini yazıp 3072’ye SMS göndererek 5 TL,

Türkiye Finans Bankası Bingöl Şubesi Hesap No: 2625066-1

IBAN   No:TR42 0020 6001 8702 6250 6600 01

Cep: 0536 619 78 62

İHH’nın banka hesaplarına, online olarak internet sitesine ve en yakın İHH merkezine başvurarak yardımda bulunabilirsiniz.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.