Bingöl, Kartalın Kanatları Altında: Kültür ve Spor İşbirliğiyle güzel Proje
354 okunma

Bingöl, Kartalın Kanatları Altında: Kültür ve Spor İşbirliğiyle güzel Proje

Önde gelen toplum gönüllülerinden Akil Genç, Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan ve Ziraat Mühendisi Osman Topluk ile yaptığı ziyarette uzun vadeli bir proje hakkında bilgi paylaştı.

ABONE OL
Eylül 28, 2023 12:44
Bingöl, Kartalın Kanatları Altında: Kültür ve Spor İşbirliğiyle güzel Proje
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Akil Genç, bu projede Bingöl’ün ikonik simgesi, şehrin ambleminde de yer alan kartalın (Kartal) Kartal Oyunu olarak bilinen geleneksel halk oyunlarıyla tanıtılmasını amaçladı. Kültürel bir dans olan Kartal Oyunu’nun, kentin simgesel kartal figürüyle daha da ilişkilendirilmesi için ulusal ve uluslararası düzeyde farkındalık yaratılmasının önemine değindi.

Akil Genç, Bingöl Belediyesi ile Türkiye Süper Ligi’nin üst düzey takımlarından ve kartal sembolünün önemli temsilcilerinden Beşiktaş Futbol Kulübü arasında işbirliği yapılmasını önerdi. Büyük bir spor etkinliği sırasında Bingöl’ün Kartal Oyununu başlangıç ​​noktası olarak tanıtabileceğini, sonrasında kent meydanında Bingöl’ün kartalla ortak kimliğini simgeleyen, görsel açıdan dikkat çekici bir kartal heykelinin oluşturulabileceğini öne sürdü.

Bingöl’ün ünlü Kartal Oyunu’nun meşhur balının yanı sıra kültürel önemine ve küresel tanıtım potansiyeline vurgu yapan Osman Topluk, proje detaylarının yakın gelecekte belediyenin desteğiyle paylaşılacağını ifade etti.[BGHA]

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.