Bingöl Kültür Günleri Başlıyor « Bingöl Güncel.tv

21 Ocak 2021 - 18:31

Bingöl Kültür Günleri Başlıyor

4-5 Kasım tarihlerinde yapılacak olan “Bingöl Kültür Günleri Programı’nda gazeteci, yazar, milletvekili, bürokrat, araştırmacı ve sosyal medya uzmanlarından oluşan 45 kişilik ekip Bingöllülerle buluşacak.

Bingöl Kültür Günleri Başlıyor
Son Güncelleme :

03 Kasım 2016 - 23:50

Bu Haber 11 Kez Okundu

Bingöl Belediyesi tarafından düzenlenen, Bingöl Valiliği, Bingöl Üniversitesi, Bingöl İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından desteklenen ve Muhammed Berdibek tarafından koordine edilen 4-5 Kasım tarihlerinde yapılacak olan “Bingöl Kültür Günleri Programı’nda gazeteci, yazar, milletvekili, bürokrat, araştırmacı ve sosyal medya uzmanlarından oluşan 45 kişilik ekip Bingöllülerle buluşacak.

Etkinliğin ilk ayağı 4 Kasım Cuma 18.30’da Bingöl Üniversitesi Kongre Merkezi’nde “Yeni Medya Dili: Sosyal, Dijital ve İnternet Medyası” oturumuyla başlayacak.

Etkinliğin ikinci günü ise Bingöl Kültür Merkezi’nde 10.30’da “Türkiye’nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Darbe Girişimi” oturumuyla başlayacak. Hemen sonrasında “Abiler Nedir Sizin Meseleniz”, “Küresel ve Bölgesel Gelişmeler” ve “Düşünce ve Şehir Etkileşimi” oturumlarıyla devam edecek programın kapanışı 15.30’da yapılacak.Aynı gün çeşitli yayınevlerinin kitap stantlarının açılışının olduğu Kitap Fuarı ve yazarların imza saati olacak.

“DOĞAL ALANLAR GAZDİRİLECEK”

Belediye Başkanı Barakazi, “Etkinliğin en büyük amacının Bingöl’ü ve Bingöl kültürünü ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtmak” olduğunu söyledi. “Bu kapsamda, misafirlerimizi Yüzen Ada, Tarbasan Gölü, Ilıcalar Termal Tesisleri, Hasarek Kayak Merkezi, Çapakçur Vadisi ve Bingöl Şehir Merkezi’nde yer alan kültürel ve doğal alanları gezdireceklerini” ifade eden Başkan Barakazi, “İlimizin bu düzeyde gerçekleştireceği en büyük organizasyonlardan birine ev sahipliği yapmaktan büyük heyecan duyduğunu” ilave etti.

Bingöl Kültür Günleri Program Koordinatörü Muhammed Berdibek, “Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi ile yaptığımız istişarelerden, hemen sonrasında, bir ay gibi kısa bir sürede “Bingöl Kültür Günleri” programını gerçekleştireceklerini ve bu konuda hiçbir tereddüt göstermeden şehrimize konuşmacı veya katılımcı olarak gelen gazeteci, yazar, milletvekili, bürokrat, araştırmacı ve sosyal medya uzmanlarından oluşan 45 kişilik ekibin her bir üyesine ayrı ayrı teşekkür ettiğini ifade etti.Program Koordinatörü Berdibek “Bingöl Kültür Günleri Programı’nın gerçekleştirilmesinde büyük bir özveri gösteren ve hiçbir desteği esirgemeyen Bingöl Valisi Sayın Yavuz Selim Köşger’e, Belediye Başkanı Sayın Yücel Barakazi’ye, Bingöl Üniversitesi Rektörü Sayın İbrahim Çapak’a ve Bingöl İl Kültür Turizm Müdürü Sayın Kasım Barman’a teşekkür etti.”

Kültür günlerinde programa katılacaklar şöyle: Muhammed Berdibek- Gazeteci, Yazar (Cins Dergi ve Yeni Şafak Gazetesi), İsmail Kılıçarslan- Gazeteci, Yazar (Cins Dergi Genel Yayın Yönetmeni, Yeni Şafak Gazetesi), Tarık Tufan-Ortadoğu Uzmanı, Yazar, İbrahim Paşalı-Yazar, Hakan Albayrak-Gazeteci Yazar(Karar Gazetesi), Mustafa Şen (Cihannüma Genel Başkanı, Başbakan Başdanışmanı), Yıldıray Oğur- Gazeteci, Yazar, Nihat Nasır- Gazeteci, Yazar, Furkan Çalışkan- Gazeteci Yazar (Cins Dergi ve Yeni Şafak Gazetesi), Ebubekir Kurban-Yazar, Turan Kışlakçı-Yazar, İhsan Aktaş -GENAR Başkanı, Bekir Cantemir-Vadi Yayınları Genel Yayın Yönetmeni, Hamit Akçay-Araştırmacı, Yavuz Yaman-Habertürk Tv Koordinatörü, Ali Görkem Userin- Yazar (İtibar Dergisi), Mehmet Tahir Hatipoğlu-Sosyal Medya Uzmanı, Said Ercan-Sosyal Medya Uzmanı, Yusuf Armağan-Yazar, Mustafa Yeneroğlu-İnsan Hakları Komisyonu Başkanı, İstanbul Milletvekili, Aydın Ünal- Filistin Dostluk Grubu Başkanı, Ankara Milletvekili, Mehmet Alğan- Suriye Uzmanı, 25. Dönem Hatay Milletvekili, Cihat Gökdemir- Uluslararası Hukuk Merkezi Başkanı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.