Bingöl Üniversitesi, Uluslararası Bal Şurası ve Fuarı’nın Kapanış Toplantısında Yol Haritasını Belirleyecek
199 okunma

Bingöl Üniversitesi, Uluslararası Bal Şurası ve Fuarı’nın Kapanış Toplantısında Yol Haritasını Belirleyecek

Bingöl Üniversitesi tarafından düzenlenen 'Uluslararası Bal Şurası ve Fuarı' kapanış toplantısında, Rektör Çapak, 'Bal şurası ve fuarı sonrasında üniversite olarak neler yapabileceğimizi belirleyeceğiz. Kendi yol haritamızı çıkaracağız' dedi.

ABONE OL
Kasım 21, 2023 12:31
Bingöl Üniversitesi, Uluslararası Bal Şurası ve Fuarı’nın Kapanış Toplantısında Yol Haritasını Belirleyecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Bingöl Üniversitesi’nin ev sahipliğinde 17-19 Kasım 2023 tarihleri arasında gerçekleşen ‘Uluslararası Bal Şurası ve Fuarı’ sona erdi. Fuarın kapanış toplantısında konuşan Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, fuarın ardından üniversite olarak izleyecekleri yol haritasını belirleyeceklerini açıkladı.

Rektör Çapak, yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Dr. Cevdet Yılmaz’ın etkinliğe katılımını önemli bir destek olarak değerlendirerek, “Bal Şurası ve Fuarı fikri, YÖK Başkanının bir yıl önce üniversitemizi ziyareti sonrasında ortaya çıktı. Bugüne kadar birçok etkinliği içinde barındıran bu organizasyon, birçok paydaşın katkısıyla gerçekleştirildi” dedi.

Çapak, “Bal şurası ve fuarı sonrasında üniversite olarak neler yapabileceklerini belirleyeceklerini ve kendi yol haritalarını çıkaracaklarını” ifade ederek, kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerin bulunduğunu vurguladı.

Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, kapanış toplantısında yaptığı konuşmada etkinliği önemsediklerini belirterek, “Valilik olarak Bingöl ile ilgili ev ödevlerimizi aldık, uygulanabilir olanları gerçekleştirmeye çalışacağız. Daha büyük çaplı olanları ise bakanlıklar nezdinde Türkiye genelinde uygulamaya geçecektir” dedi.

Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan ise, “Buradaki sonuçlar, çıktılar bize yol gösterecek, inşallah bundan sonraki süreçte de yapılacak çalışmalara sağlam bir zemin oluşturacaktır” diye konuştu.

Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Ziya Şahin, Türkiye arıcılarının sorunlarını ve çözüm önerilerini tartıştıkları organizasyonun değerli olduğunu belirterek, katılımcılara teşekkür etti.

Bingöl İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Aba ise, “Uluslararası Bal Şurası ve Fuarı’nın ilimize, ülkemize özellikle üreticilere hayırlı olmasını diliyorum. Bu güzel çalışmadan dolayı tüm paydaşlara teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. [BGHA]

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.