Bingöl’de 29 geçici işçi alınacak
376 okunma

Bingöl’de 29 geçici işçi alınacak

Toplum Yararına Programları kapsamında Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne 29 geçici işçi alınacak.

ABONE OL
Ekim 14, 2022 16:47
Bingöl’de 29 geçici işçi alınacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Bingöl İŞKUR İl Müdürü Cevdet Baycuman, işçi alımlarıyla ilgili yaptığı açıklamada, “İŞKUR ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü arasında 29 kişiye yönelik olarak düzenlenecek Toplum Yararına Programlar (TYP) için katılımcı başvuruları 17.10.2022 – 21.10.2022 tarihleri arasında yapılacaktır” dedi.

Baycuman, aşınacak kişilerin noter kurası ile belirleneceğini söyledi.

Adaylarda aranacak şartlar şöyle sıralandı:

“-Kuruma kayıtlı işsiz olmak

-18 yaşını tamamlamış olmak

-Emekli ve malul aylığı almamak

-Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç);

-Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir.

-Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin birbuçuk katını (8.250,53 TL ) aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz.

-TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP’nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır.  Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz. Güvenlik sorgusu sonucu olumsuz çıkanlar programa başlamış olsalar dahi çıkarılırlar.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.