Bingöl’de 5 yıldızlı otel eksikliği var
387 okunma

Bingöl’de 5 yıldızlı otel eksikliği var

Bingöl’de 5 yıldızlı otel ihtiyacının bulunduğunu belirten Çintay, “Gerek oda olarak gerek bireysel çabalarımızla ilimize 5 yıldızlı otel kazandırmayı planlıyoruz” dedi.

ABONE OL
Kasım 14, 2022 05:36
Bingöl’de 5 yıldızlı otel eksikliği var
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, Bingöl’ün turizm değerlerinin geliştirilmesi ve tanıtılmasında yol haritasının belirlenmesi için “Turizm Tanıtma ve Geliştirme İl Koordinasyon Toplantısı” gerçekleştirildi. 

Başkanlığını Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Çintay’ın yaptığı toplantıya Bingöl Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Altunhan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Selahattin Yazar, BİNTSO Meclis Başkanı Doğan Koç, ilgili kamu kurum, kuruluş temsilcileri ve turizm sektöründe faaliyet gösteren firma yetkilileri katıldı.

Toplantıda yapılan görüşmelerin ardından değerlendirmede bulunan BİNTSO Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Çintay; Bingöl’ün turizmde önemli noktalara sahip olduğunu belirtti. Çintay, şunları söyledi: “Gerçekleştirdiğimiz bu toplantının ilimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz. İlimizin turistik alanlarında alt yapı iyileştirme, konaklama tesisleri, destinasyon oluşturma gibi her yönden üzerinde hassas ve detaylı bir çalışma yürütülmesi gereken süreçler var. İl olarak turizm ve tanıtım alanındaki çalışmalarımızda İlimizi, turizm açısından geliştirmemiz gerekmektedir. Bu dönem; ‘Gelişen, büyüyen ve güçlenen Bingöl dönemi’ olacaktır. Turizmden tarıma, tarımdan hayvancılığına, hayvancılıktan sanayiye, sanayiden ihracata kısacası her anlamda güçlenmiş il olmayı başaracağız.

İlimize turist çekmek çok önemli ama gelen turistleri iyi ağırlayarak bu ziyaretlerin devam etmesini sağlamak gerekmektedir. Bu konuda 5 yıldızlı bir otel, ilimizin en büyük eksiğidir. Gerek oda olarak gerek bireysel çabalarımızla ilimize 5 yıldızlı otel kazandırmayı planlamaktayız.

Ayrıca restaurantlarımızın geliştirilmesi de gerekmektedir. Yöresel yemeklerimizin sunulduğu ve dışardan gelen misafirlerimizi ağırlayabileceğimiz yüksek hizmet kalitesi olan mekanlara ihtiyacımız var. Bizler her anlamda yatırımcılarımızın yanında olacağız. Güçlü bir yönetim kurulu ve meclis üyelerimiz var. Meclis Başkanımız Doğan Koç’a da özellikle Bingöl  Gastronomisi adına sağladığı destekler için teşekkür ederim. 

Toplantımıza katılarak bizleri mutlu ettiniz. Tüm katılımcılara şükranlarımızı sunuyoruz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.