Bingöl’de 644 Hayvan Dağıtıldı « Bingöl Güncel.tv

27 Kasım 2020 - 05:54

Bingöl’de 644 Hayvan Dağıtıldı

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Genç Çiftçi projesi Kapsamında kent genelinde toplam 644 hayvan dağıtıldı.

Bingöl’de 644 Hayvan Dağıtıldı
Son Güncelleme :

03 Aralık 2016 - 0:11

Bingöl’de genç çiftçi projesi kapsamında aberden angus ve hereford ırkı düve ile akkaraman ırkı koyun dağıtıldı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlanması amacıyla yürütülen Genç Çiftçi Projesi kapsamında, Bingöl’de 564 adet Aberden Angus ve Hereford ırkı düve ile 80 adet akkaraman ırkı koyun hak sahiplerine dağıtıldı.

İl Müdürü Mehmet Yıldırım , “İlimiz genelinde Daha önce Genç Çiftçi Projeleri kapsamında 40 adet kıl keçisi, 240 adet morkaraman ırkı koyun hak sahiplerine teslim edilmişti.  Bu gün ise İlimiz Merkez Köylerine 246 adet, Adaklı ilçemize 24 adet, Genç ilçemize 56 adet, Karlıova ilçemize 84 adet, Solhan ilçemize 60 adet, Yayladere ilçemize 12 adet, Yedisu ilçemize 36 adet Aberden Angus ve Hereford ırkı düve dağıtılarak toplamda 564 düve dağıtmış oluyoruz. Ayrıca aynı kapsamda, altı adet arıcılık, iki adet yumurta tavukçuluğu projesi ve biri kapama meyve bahçesi diğeri çilek bahçesi olmak üzere iki adet bitkisel üretim projesinin hibe ödemelerinde gerçekleştirilmişti. Proje kapsamında hak kazanan çiftçilerimize morkaraman ırkı koyun dağıtımı yapılacaktır” dedi.

reklam