Bingöl’de 8 İlçedeki 22 Bölge ‘Geçici Güvenlik Bölgesi’ İlan Edildi « Bingöl Güncel.tv

17 Ocak 2021 - 21:25

Bingöl’de 8 İlçedeki 22 Bölge ‘Geçici Güvenlik Bölgesi’ İlan Edildi

BİNGÖL Valiliği Merkez dahil 8 ilçede bulunan toplam 22 bölgenin 17 Mart – 31 Mart 2017 tarihleri arasında, ‘geçici özel güvenlik bölgesi’ ilan edildiğini açıkladı.

Bingöl’de 8 İlçedeki 22 Bölge ‘Geçici Güvenlik Bölgesi’ İlan Edildi
Son Güncelleme :

16 Mart 2017 - 19:37

Bu Haber 12 Kez Okundu

Bingöl Valiliği, bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin yaptığı terör ve yıldırma eylemleri nedeniyle, merkez dahil 8 ilçede bulunan 22 bölgenin 17 Mart – 31 Mart 2017 tarihleri arasında, ‘geçici özel güvenlik bölgesi’ ilan edildiğini açıkladı.

Valilik açıklamasında , “Bingöl ili sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemleri, ilimizin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başlamıştır. Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız, ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar. Bingöl Valiliğimiz, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır” denildi.

Vatadaşların girişinin yasaklandığı ‘geçici özel güvenlik bölgesi’ ilan edilen yerler şöyle:

“Bu tedbirler kapsamında, 2565 Sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’nun 32/A maddesi gereğince; İl Merkez Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan Ortaçanak, Hasar Yaylası – Hasar Tepe; Feratan, Çır Yaylası,  Merdiven Deresi,  Adaklı İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan Şeytan Dağları, Şeytan Deresi, İlbey, Maltepe Vadisi (Sevkar) Bölgesi; Genç İlçe J Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan Sağgöze, Büyükçağ, Yeniyazı, Dikpınar, Derman, Şekeran Bölgesi, Solhan İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan Yenibaşak-Doğuyeli Bölgesi; Yayladere İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan Horivanik Deresi-Tahkim Deresi (Pohus Vadisi), Kırköy Ormanları, Manav Deresi, Güneşlik Gökçedal Bölgesi, Kiğı İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan Çomakderesi Bölgesi, Karlıova İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan Karacehennem Ormanları Bölgesi,  Yedisu İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan Akımlı Yaylası Bölgesi.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.