Bingöl’de Engelliler İçin EKPSS Hazırlık Kursları Başlıyor!
132 okunma

Bingöl’de Engelliler İçin EKPSS Hazırlık Kursları Başlıyor!

Bingöl'de Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) Kurslarına Başvuru Fırsatı!

ABONE OL
Ekim 26, 2023 12:24
Bingöl’de Engelliler İçin EKPSS Hazırlık Kursları Başlıyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Bingöl şehrinde, Altı Nokta Körler Derneği’nin Bingöl şubesi ile Bingöl Engelliler Spor Kulübü, Bingöl Halk Eğitim İl Müdürlüğü ile iş birliği yaparak EKPSS 2023 sınavına hazırlık kursları düzenleyecekler. Başvurular, Bingöl Halk Eğitimi Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

Bu kurslar, lise ve ön lisans mezunlarına yönelik olarak düzenlenmektedir. Başvuruları online olarak www.bingolhem.com.tr adresinden başvuru formunu doldurarak yapabilirsiniz.

Altı Nokta Körler Derneği Bingöl Şube Başkanı Hidayet Becerikli, her dönem düzenlenen bu kursların engelli bireylerin kamuda istihdam edilmesi açısından büyük önem taşıdığını belirtti. Halk Eğitim Müdürlüğü’nün güçlü kadrosu ile gerçekleştirilen kurslar, engellilerin atamalarının her dönem gerçekleştirilmesi için hayati öneme sahiptir.

Bingöl Engelliler Spor Kulübü Başkanı Mücahid Korkutata da, dernekleri tarafından sosyal ve kültürel çalışmaların yanı sıra bu tür iş birliği çalışmalarının atanamayan engelli bireylere büyük fırsatlar sunduğunu ifade etti. Günümüz koşullarında, özel eğitim maliyetlerinin engelli maaşları ile karşılanamadığı açıktır.

Altı Nokta Körler Derneği Bingöl Şubesi ve Bingöl Engelliler Spor Kulübü, toplumsal verimliliği artırmak amacıyla her dönem ortak çalışmalar yapmayı planlamaktadır. %40 engelli olan tüm kardeşlerimiz bu kurslara başvuruda bulunabilirler. Bu kurslar, engelli bireylerin kamu sektöründe istihdam edilme şanslarını artırmak için önemli bir fırsat sunmaktadır. [BGHA]

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.