Gelecek Partisi Karlıova İlçe Başkanı İsa Sünbül, Partiye Desteğini Çekerek İstifa Etti
410 okunma

Gelecek Partisi Karlıova İlçe Başkanı İsa Sünbül, Partiye Desteğini Çekerek İstifa Etti

Gelecek Partisi Karlıova İlçe Başkanı İsa Sünbül, Genel Başkan Ahmet Davutoğlu'nun başdanışmanı Bayram Zilan ve diğer yönetici ile kurucu üyelerin istifasının ardından partiye olan desteğini çekerek istifa ettiğini açıkladı.

ABONE OL
Mayıs 23, 2023 19:18
Gelecek Partisi Karlıova İlçe Başkanı İsa Sünbül, Partiye Desteğini Çekerek İstifa Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – İsa Sünbül, bir metin aracılığıyla yayımladığı istifa açıklamasında, Gelecek Partisi’nin liyakat ve ehliyetin göz ardı edildiği, emeğin ve alın terinin önemsenmediği bir tabela partisine dönüştüğünü belirtti. Açıklamasında, “Yeni bir dil, yeni bir siyaset ve yeni bir anlayış iddiasıyla yola çıkan bir hareketin, sonunda dar ve egoist bir akıl tarafından sınırlanması demokrat Müslümanlar olarak bizi hayal kırıklığına uğratmıştır” ifadelerine yer verdi.

Sünbül, Gelecek Partisi’nin hedeflerinden saparak temiz bir siyaset, ahlaklı ve onurlu bir yaşam, huzur ve refah dolu bir Türkiye ideallerinden uzaklaştığını dile getirdi. Partinin ideolojisi ve tabanı olmayan bir parti haline dönüştüğünü, herkesin ayrı bir çizgide olduğu ve seçmenleri rahatsız eden bir parti haline geldiğini eleştirdi. Ayrıca, parti logosu ve ismiyle seçimlere katılmamasının da eleştirildiği açıklamada, Gelecek Partisi’nin kuruluş ilkelerini çiğneyerek dikte etmeyi tercih ettiği ve kuruluş değerlerine tamamen aykırı bir şekilde hareket ettiği vurgulandı.

Sünbül, istifasına ilişkin olarak, Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nun başdanışmanı Bayram Zilan ve diğer 11 kişiye katılarak partiden istifa ettiğini ve bu kararı alan arkadaşlarını desteklediğini belirtti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bingöl Güncel tv'nin Youtube Kanalına Ücretsiz Abone Olabilirsiniz!