Bingöl’de İsrail Protestosunda Müftü Yardımcısı Ayakkabılarını Çıkarıp Dua Etti
280 okunma

Bingöl’de İsrail Protestosunda Müftü Yardımcısı Ayakkabılarını Çıkarıp Dua Etti

Bingöl'de İsrail'in protesto edildiği eylemde; il müftü yardımcısı Yunus Bolluk, Filistinlilerin durumunu hissetmek için ayakkabılarını çıkardığını belirterek, "Filistin’deki kardeşlerimizin neler çektiğini hissetmek için fiziki olarak ben ayakkabılarımı çıkarıyorum, soğuk betona basıp öyle dua edeceğim" dedi.

ABONE OL
Ekim 28, 2023 13:48
Bingöl’de İsrail Protestosunda Müftü Yardımcısı Ayakkabılarını Çıkarıp Dua Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – İslami Kardeşlik ve Dayanışma Platformu öncülüğünde toplanan grup, İsrail’i protesto etmek için Genç Caddesi üzerinde bir araya geldi. Grup, sık sık tekbir getirip İsrail aleyhine slogan atarken, il müftü yardımcısı Yunus Bolluk da ayakkabılarını çıkarıp, ağlayarak dua etti. Gruptakilerden bazıları da ayakkabılarını çıkardı.

‘ANADOLU’NUN KURTULUŞ MÜCADELESİ DEĞİL, ÜMMETİN KURTULUŞ MÜCADELESİ KONUŞULSUN’

Grup adına basın açıklamasını okuyan İbrahim Dağılma, Filistin’e destek olunması gerektiğini belirterek, “Yapılmış anlı, şanlı bir direnişten hala ekmek yiyorsanız ey idareciler; o zaman siz de ümmetin gururu olacak şekilde, Gazze’deki kurtuluş mücadelesine o aşkla, o şevkle, askerinizle, füzenizle, topunuzla, tüfeğinizle destek verin ki, 100 yıl sonra değil 1000 yıl sonra Allah’ın izniyle Anadolu’nun kurtuluş mücadelesi değil, ümmetin kurtuluş mücadelesi konuşulsun. Gazzeli kardeşlerimizin feryadına kavuşması için harekete geçirecek eylemlerin içine de girebiliriz. Buradan ilan ediyoruz. Yani İstanbul’da, Ankara’da, Diyarbakır’da, Malatya’da, Adana’da, Bingöl’de askerimizi, polisimizi, bu ümmetin evlatları, bu ümmetin evlatları için harekete geçmesi için Allah’ın izniyle bir eylemliğe girebiliriz” dedi.

‘FİZİKİ OLARAK AYAKKABILARIMI ÇIKARIYORUM’

İl müftü yardımcısı Yunus Bolluk da, Filistinlilerin durumunu hissetmek için ayakkabılarını çıkardığını ifade ederek, “Filistin’deki kardeşlerimizin neler çektiğini hissetmek için fiziki olarak ben ayakkabılarımı çıkarıyorum, soğuk betona basıp öyle dua edeceğim” diye konuştu. [BGHA]

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.