Bingöl’de Jandarmadan Uyuşturucu Operasyonu: 2 Gözaltı | Bingöl Güncel.tvBingöl Güncel.tv

19 Mayıs 2021 - 02:23

Bingöl’de Jandarmadan Uyuşturucu Operasyonu: 2 Gözaltı

BİNGÖL İl jandarma Komutanlığına bağlı birlikler tarafından gerçekleştirilen operasyonda, uyuşturucu madde imal ve ticareti yapan 2 şüpheli, 2 kilo 388 gram uyuşturucu madde ve 3 bin TL nakit parayla yakalandı.

Bingöl’de Jandarmadan Uyuşturucu Operasyonu: 2 Gözaltı
Son Güncelleme :

16 Şubat 2017 - 0:00

Bu Haber 17 Kez Okundu

Bingöl’de İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı birlikler tarafından uyuşturucu operasyonu düzenlendi. Operasyonda uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti yaptığı tespit edilen 2 şahsın, 2 kilo 388 gram uyuşturucu madde ve uyuşturucu madde satışından elde ettikleri değerlendirilen 3 bin TL nakit paranın ele geçirildiği bildirildi.

Konu hakkında Bingöl Valiliği tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Bingöl İl Jandarma Komutanlığınca ilimiz genelinde sürdürülmekte olan uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti olaylarının deşifre edilmesi, şüpheli ve suç unsuru malzemelerin ele geçirilmesi amacıyla yapılan çalışmalarda; Bingöl İli Merkez ilçesinden 2 şahsın uyuşturucu madde imal ve ticaretini yaptıkları yönünde İstihbari bilgi alınmıştır. hâlihazırda ellerinde bulunan ve yakın bir zamanda piyasaya sürecekleri değerlendirilen uyuşturucu maddelerin ele geçirilmesi ve şüphelilerin yakalanması amacıyla Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile 14 şubat 2017 tarihinde şüphelilerin Bingöl İlindeki adreslerinde yapılan aramada; 2 kilo 388 gr. toz esrar maddesi, 1 adet hassas terazi ile uyuşturucu madde satışından elde edildiği değerlendirilen 3 bin TL nakit para ele geçirilmiştir. Olayla ilgili olarak her iki şüpheli şahıs cumhuriyet savcısının talimatı ile mahkemeye çıkartılmak üzere gözaltına alınmıştır. Bingöl İl Jandarma Komutanlığınca uyuşturucu madde kaçakçılığı ile mücadeleye aralıksız olarak devam edilmektedir.”