Bingöl’de Kadınlar İsrail’in Gazze Katliamlarını Protesto Etti
210 okunma

Bingöl’de Kadınlar İsrail’in Gazze Katliamlarını Protesto Etti

Bingöl'de ikindi namazı sonrası, Merkez Hacılar Cami bahçesinde toplanan kadınlar, bir basın açıklaması yaparak oturma eylemi gerçekleştirdi.

ABONE OL
Ekim 26, 2023 17:37
Bingöl’de Kadınlar İsrail’in Gazze Katliamlarını Protesto Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Bingöl’de ikindi namazı sonrası, Merkez Hacılar Cami bahçesinde toplanan kadınlar, bir basın açıklaması yaparak oturma eylemi gerçekleştirdi. Genç İHH sorumlusu Sera Bulut adına yapılan açıklamada, İsrail’in Gazze Şeridi’nde yaklaşık 20 gün süren katliamlarına son verilmesi için çağrıda bulunuldu.

Bulut’un açıklamasında şu ifadeler yer aldı: “İsrail, Gazze Şeridi’nde 20 gündür sürdürdüğü katliama son vermek amacıyla buradayız. İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını bir an önce durdurması için tüm duyarlı insanları harekete geçmeye davet ediyoruz. İsrail, yaklaşık 100 yıldır Filistin topraklarını işgal ederek defalarca katliamlar gerçekleştirdi. Gazze Şeridi’nde ise 17 yıldır uygulanan abluka ile bölge adeta bir toplama kampına dönüştü.

İsrail yönetimi, askerlerini yargılanmayacaklarının güvencesiyle donattı ve 20 gündür uluslararası hukuk ve insan haklarını ayaklar altına aldı. Gazze Şeridi’nde gerçekleştirilen son katliamda yüzlerce kadın ve çocuk işgalcilerin hedefi oldu. El-Ehli Baptist Hastanesi’nin bombalanmasının ardından, büyük çoğunluğu çocuk ve kadın olan 500’den fazla insan hayatını kaybetti. İşgalciler, hastane bahçesinde oyun oynayan, yemek yiyen ve savaş koşullarında hayatta kalmaya çalışan masum çocuk ve kadınları acımasızca katletti. Anne ve babalar, çocuklarının parçalanmış cesetlerini toplamak ve poşetlere koymak zorunda kaldı.

Biz vicdan sahibi kadınlar ve anneler olarak dünya liderlerini, uluslararası sivil toplum kuruluşlarını, Birleşmiş Milletler’i, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ni, Uluslararası Ceza Mahkemesi’ni, İslam İşbirliği Teşkilatı’nı, Arap Birliği’ni, siyasi aktörleri ve kamuoyunu, İsrail’in Gazze Şeridi’nde uyguladığı soykırımı sonlandırmak ve İsrail’e yaptırımlar uygulamak için harekete geçmeye davet ediyoruz.” [BGHA]

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.