Bingöl’de Kadınlar İsrail’in Gazze Saldırısını Protesto Etti
220 okunma

Bingöl’de Kadınlar İsrail’in Gazze Saldırısını Protesto Etti

Bingöl'de HÜDA PAR'ın kadın kolları önderliğinde bir araya gelerek İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etti.

ABONE OL
Ekim 30, 2023 18:44
Bingöl’de Kadınlar İsrail’in Gazze Saldırısını Protesto Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Bingöl’de HÜDA PAR’ın kadın kolları önderliğinde bir araya gelerek İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etti. Kalabalık bir grup, Ulucami’den Telekom kavşağına kadar yürüdü ve Türkçe ve İngilizce pankartlarla protesto etti.

HÜDA PAR Bingöl Kadın Kolları Başkanı Zübeyde Barman, grup adına şu açıklamalarda bulundu: “Filistin, dünya toplumunun ikiyüzlülüğünü her zaman gözler önüne sermiştir. Siyonist işgalin ve zulmün 75 yıldır devam etmesinin ardından, 7 Ekim’de Aksa Tufanı Operasyonu ile Müslümanlar için gurur kaynağı bir gün olmuştur. Gazze’nin yetimleri büyümüş ve onurlu bir mücadele vermişlerdir. İşgalci çete, sadece masum sivilleri, çocukları ve kadınları hedef alarak tarihin en vahşi ve barbar katliamlarını gerçekleştirmektedir. Batı, bu katliamları açıkça desteklemiş ve masum bebeklerin kanına bulaşmıştır.” dedi.

Barman, şunları ekledi: “Tarih, Batı’nın insan hakları adına sunduğu şeylerin ne kadar kirli ve ikiyüzlü olduğunu bir kez daha göstermiştir. Filistin meselesi, uluslararası hukukun seçimlere, insan haklarının ise ırk ve inanç faktörlerine bağlı olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır. Çünkü son 20 gündür dünya, Gazze’de benzeri görülmemiş bir soykırıma tanıklık etmektedir. Her gün, çocuklarını bombalar altında kaybeden Gazze annelerinin çığlıkları yürekleri dağlamaktadır. Biz Bingöllü anneler olarak, henüz insanlığını kaybetmemiş tüm dünya anneleri gibi bu acıları derinden hissediyoruz ve bu vahşete lanet okuyoruz.”

Son olarak Barman, şu ifadeleri kullandı: “Bugün, dünya insanlığı Gazze’de kaybetmiş durumdadır. Ancak, dünyanın herhangi bir yerindeki kadın hakları savunucuları, Filistin meselesi gündeme geldiğinde sessiz kalmaktadır. Çocuk hakları konusunda söz söyleyenler, Filistinli çocuklar konusunda kulaklarını tıkamaktadır.”şeklinde konuştu. [BGHA]

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.