Bingöl’de Tıbbi Onkoloji Doktoru Görevlendirilmesi gerekiyor
216 okunma

Bingöl’de Tıbbi Onkoloji Doktoru Görevlendirilmesi gerekiyor

Bingöl'de tıbbi onkoloji alanında doktor eksikliği yaşandığını ifade eden Semiramis Karaarslan, Sağlık Bakanlığı'ndan doktor görevlendirilmesini talep etti.

ABONE OL
Eylül 15, 2023 21:05
Bingöl’de Tıbbi Onkoloji Doktoru Görevlendirilmesi gerekiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Bingöl’e atanmış olan tıbbi onkoloji doktoru, yurtdışına gitmiş ve bu nedenle görevine başlamamıştır. Ayrıca, bu doktor Bingöl Devlet Hastanesi’nde görev yapmayacağına dair yazılı bir bildiri sunmadığı için yeni bir doktor atanamamaktadır.

Bingöl’deki doktor eksikliğini gündeme getiren Semiramis Karaarslan şunları söyledi: “Bin-Birlikte-Umut Kanser Derneği kurucusu olarak, Bingöl’deki derneğimize kayıtlı kanser hastalarının sürekli olarak beni aramaları sonucunda öğrendiğime göre; Bingöl Devlet Hastanesi’nde şu an görev yapan tıbbi onkoloji uzmanı, akademik kariyer yapmak amacıyla üniversite kadrosuna geçmeyi planlıyor. Sağlık Bakanlığı, bu durumu göz önünde bulundurarak Bingöl’e tıbbi onkoloji kadrosu açmış ancak atanmış olan doktor, aylar öncesinden yurtdışına yerleşeceğini belirterek göreve başlamayacağını bildirmiş. Şu ana kadar mevcut doktor, ayrılma işlemiyle ilgili herhangi bir belge sunmamıştır.

Ancak bu doktor ayrıldıktan sonra yeni bir doktor atanabilir. Bu nedenle doktorun bir an önce ayrılış belgesini göndermesi gerekmektedir. Yeni bir doktor atanması ancak o zaman mümkün olacaktır. Bu süreç boyunca, Sağlık Bakanlığı’ndan çevre illerden bir veya iki aylığına geçici bir doktor talebimizin değerlendirilmesini bekliyoruz.”[BGHA]

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.