Bingöl’de Uyuşturucu Operasyonu « Bingöl Güncel.tv

25 Kasım 2020 - 14:46

Bingöl’de Uyuşturucu Operasyonu

Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda 13 kilogram uyuşturucu ele geçirildi. Operasyonlarda gözaltına alınan 3 şüpheli, çıkarıldığı adli makamlarca serbest bırakıldı. 2 şüpheli ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bingöl’de Uyuşturucu Operasyonu
Son Güncelleme :

28 Şubat 2017 - 8:21

Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda 13 kilogram uyuşturucu ele geçirildi. Operasyonlarda gözaltına alınan 3 şüpheli, çıkarıldığı adli makamlarca serbest bırakıldı. 2 şüpheli ise tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Bingöl Emniyet Müdürlüğü,kentte faaliyet gösteren uyuşturucu madde tacirlerinin yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında çeşitli operasyonların gerçekleştirildiğini duyurdu.

Konu hakkında valilik kanalıyla yapılan yazılı açıklamada, “23.02.2017 günü ilimiz Genç-Bingöl karayolunda yapılan çalışmalar sonucunda uyuşturucu madde getirerek ilimizde ve batı illerinde uyuşturucu madde satacağı bilgilerine ulaşılan M.Ç. isimli şahıstan 1 kilo 88 gram toz esrar maddesi ele geçirilmiş ve şahıs serbest kalmıştır.24.02.2017 günü ilimiz Genç-Bingöl karayolunda yapılan çalışmalar sonucunda uyuşturucu madde getirerek ilimizde ve batı illerinde uyuşturucu madde satacağı bilgilerine ulaşılan Ö.T.ve İ.A isimli şahıstan 1 kilo 70 gram toz esrar maddesi ele geçirilmiş ve şahıslar serbest kalmışlardır” ifadelerine yer verildi.

2 ŞAHIS TUTUKLANDI

Öte yandan, 11 kilo uyuşturucu ile yakalanan 2 şahsın tutuklandığı belirtilen açıklamada şöyle denildi:

“25.02.2017 günü ilimiz Genç-Bingöl karayolunda yapılan çalışmalar sonucunda uyuşturucu madde getirerek ilimizde ve batı illerinde uyuşturucu madde satacağı bilgilerine ulaşılan S.P ve Ö.K isimli şahısların öncü ve artçı araçlar ile ilimize yüklü miktarda uyuşturucu madde getireceği bilgisinin öğrenilmesi üzerine yapılan çalışmalarda 11 kilo 310 gram ot esrar maddesi ele geçirilmiş olup şahıslar çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edilmişlerdir.Bingöl Emniyet Müdürlüğümüz olarak vatandaşlarımızı uyuşturucu madde tacirlerinden uzak tutmak amacıyla gerek önleme çalışmalarımız, gerekse yakalama çalışmalarımız Bingöl halkının da desteği ile artarak ve kararlılıkla devam edecektir.”

reklam