BİNTSO Binası İş Dünyasının Merkezi Olacak
274 okunma

BİNTSO Binası İş Dünyasının Merkezi Olacak

Bingöl İş Dünyasının Merkezi olması hedeflenen Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Yeni Hizmet Binası hizmete açıldı.

ABONE OL
Ağustos 23, 2022 06:03
BİNTSO Binası İş Dünyasının Merkezi Olacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – BİNTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Ayas, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Yeni Hizmet Binasının Bingöl’de iş dünyasının merkezi olacağını söyledi.

BİNTSO Başkanı Ayas, “ilimize yakışan, Bingöl iş dünyasının merkezi olacak evimizin, çalışma yerimizin yapılmasına karar verdiğimiz andan itibaren birçok kişinin büyük desteklerini gördük.

Başta Birlik Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB yönetim kuruluna teşekkür ederek başlamak istiyorum. Hem maddi destek vererek hem de teknik destek vererek birliğimiz bizim bu eseri ilimize kazandırmamızda çok büyük katkı sağlamıştır. Sayın Bakanımız Cevdet Yılmaz, arazi tahsisi sürecinden son aşamaya kadar her aşamada yanımızda olmuş ve bu sürecin en önemli liderliğini sürdürmüştür. Sayın Vekilimiz ihtiyaç duyduğumuz her noktada bizi desteklemiş ve yanımızda olmuştur. Sayın Valimiz Kadir Ekinci ilimize yaptığı birçok eser gibi bizim de en büyük destekçimiz olmuştur. Kendisinin iradesi ve destekleri bizi her zaman güçlü kılmıştır. Aynı zamanda arazi tahsisinde vermiş olduğu emekler için İlimiz eski Valisi Sayın Ali Mantı’ya da teşekkürü borç bilirim. Sayın Belediye Başkanımız ne zaman bir desteğe ihtiyaç duysak bizleri yalnız bırakmamış ve bizlere omuz vermiştir. Burada ismini sayamadığım bizlere desteklerini esirgemeyen tüm kurum müdürlerimize şükranlarımı sunuyorum.

‘MECLİSİNİ OLUŞTURAN 23 KİŞİ, YÖNETİM KURULUMUZ HEPSİ TEK TEK BU SÜRECİN KAHRAMANIDIR’
Gelelim bizim kendi ekibimize burada Odamızın Meclisini oluşturan 23 kişi, yönetim kurulumuz hepsi tek tek bu sürecin kahramanıdır. Burada doğup büyüdükleri illerine, çocuklarına miras bırakabilecekleri onurlu bir süreci tamamlamış bulunmaktadırlar, hepsine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.

Şu anda kürsüde ben de bu ekibin bir parçası olarak konuşuyorum ve tüm emeği geçenleri kutluyorum. Odamızın kuruluşundan bugününe kadar emeği geçen tüm Başkanlarımızı, yönetim kurullarımızı, meclis üyelerimizi ve üyelerimizi büyük bir saygı ile anmak istiyorum. İçlerinde ebediyete irtihal edenlere Allah’tan rahmet diliyorum, yaşayan tüm başkanlarımıza da saygılarımı sunuyorum.

‘BU BİNA TÜM BİNGÖL’E AİTTİR’
Burası, giriş katı ve 4 kattan ibaret 4.200 m2’lik kapalı alana sahip bir binadır. Bingöl sanayisine ve ticari hayatına yakışan günün son teknolojisine uygun olarak inşa edilen bu bina tüm Bingöl’e aittir. Binamızın bir katında Fırat Kalkınma Ajansı ve KOSGEB de yer almaktadır. Burada hedefimiz, üyelerimizin ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri bir kompleksten yürütmek ve hayatlarını kolaylaştırmaktır.

‘BİNGÖL İŞ DÜNYASININ HER ZAMAN HİZMETİNDE OLDUK’
Kıymetli misafirler, pandemi ve sonrasındaki dönemde sizlerden topladığımız tüm sıkıntıları Birliğimize ilettik. Başkanımız da bu sıkıntıları Cumhurbaşkanımıza ve bakanlarımıza iletti. İlettiğimiz pek çok sorunun çözüldüğüne şahit olduk, diğer sorunların da Birliğimiz tarafından takip edildiğini biliyoruz. Mesleki eğitimden finansmana erişime kadar Birliğimiz tarafından yürütülen pek çok projenin de Bingöl’de uygulamasını sağlıyoruz. Bingöl iş dünyasının her zaman hizmetinde olduk, olmaya da devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

‘BİNAMIZ BİZE MİRAS BIRAKILAN KAYNAKLARLA YAPILDI’
Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Sinan Baylas, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Yeni Hizmet Binasının yüzde yetmiş beşlik kaynağının geçmiş dönemde görev yapan isimlerin bıraktığı kaynaklarla yapıldığını belirterek, “Binamızın yüzde yetmiş beşlik kaynağının geçmiş dönemde görev yapan çok kıymetli büyüklerimiz, oda başkanlarımız, meclis başkanlarımız tarafından bizlere miras bırakılan kaynaklarla yapıldığını, yaptığımızı bilmenizi istiyor bu vesileyle tekrar hizmet binamızın açılış töreni davetimize icabet ettiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, saygılarımı, sevgilerimi ve hürmetlerimi sunuyorum.” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.