Çapakçur Çayı, Yüzde 20 Tamam! « Bingöl Güncel.tv

1 Aralık 2020 - 00:10

Çapakçur Çayı, Yüzde 20 Tamam!

DSİ tarafından yürütülen Çapakçur Çayı Yapım işinin fiziki olarak yüzde 20’sinin tamamlandığı bildirildi.

Çapakçur Çayı, Yüzde 20 Tamam!
Son Güncelleme :

16 Kasım 2016 - 0:15

Bu Haber 3 Kez Okundu

DSİ 94. Şube Müdürlüğü’nün açıkladığı Ekim ayı faaliyet raporlarına göre, yapımına 22 Nisan 2016’da başlanılan Çapakçur Çayı yapım işinin yüzde 20’si tamamlandı. Faaliyet raporunda, “Bingöl Merkez Çapakçur Çayı Yapım İşinin kapsamında 3 adet tersip bendi imalatı tamamlanmış, 60 adet ano temel ve 60 adet ano perde imalatları yapılmış olup çalışmalara devam edilmektedir. İşin fiziki olarak %20’i tamamlanmıştır” denildi.

MURAT’TA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Faaliyet raporunda, ayrıca şu bilgilere yer verildi:

“Bingöl-Genç MeşedalıArdıçdibi ve Sürekli Köyleri İşinde projelere göre imalata başlanmış olup Lediz Deresi’nin 2.100m sedde ve  topuk imalatları tamamlanmış, taş tahkimat imalatları tamamlanmak üzeredir. Murat Nehri’nde ise sağ sahilde 5.000m, sol sahilde 2.000m sedde imalatı yapılmış olup çalışmalar devam etmektedir. İşin fiziki olarak %20’si tamamlanmıştır.”

ILICALAR GÖLETİNİN YÜZDE 80’İ TAMAMLANDI

“Bingöl Ilıcalar Göleti Yapım İnşaatı İşinin gölet gövdesine ulaşım yolu ve  kapamaseddesi tamamlanmış ana gövde dolgu imalatı tamamlanmak üzeredir. Geri kalan imalatlara devam edilmektedir.  İşin fiziki olarak %80’i tamamlanmıştır.”

ADAKLI SULAMASI YENİLENMESİ İNŞAATI BİTTİ

“Bingöl Adaklı Sulaması Yenilenmesi İnşaatı İşi kapsamında korkuluk, trapez kanal onarımları, dik kanal yapımı ve üst geçit imalatları tamamlanmış olup işin fiziki olarak %100’ü gerçekleştirilmiştir. %20’lik keşif artışı kapsamındaki işler de tamamlanmış olup geçici kabulü yapılacaktır.”

GÖLTEPESİ GÖLETİ VE SULAMASI İNŞAATI YÜZDE 65 TAMAMLANDI

“Bingöl Merkez Göltepesi Göleti ve Sulaması İnşaatı İşinin kaya ulaşım yolu tamamlanmış olup dipsavak imalatları devam etmektedir. 90.000m2 geomembran şantiyeye getirilmiş olup 75.000m2 ‘si döşenmiştir. Rezervuar alanı dışındaki gövde kaya dolgu imalatları devam etmektedir. İşin tamamının fiziki olarak %65’i tamamlanmıştır.”

KALE SULAMASININ YÜZDE 87’SİTAMAMLANDI

“Bingöl Karlıova Kale Sulaması İşi’nde toplamda 9.250m CTP boru, 17.000m HDPE boru ve 80 adet CTP dirsek döşenmiş olup kazı ve boru döşeme imalatları devam etmektedir. 10 km servis yolu yapılmış olup işin fiziki olarak %87’si tamamlanmıştır.”

GÖZELER KANALININ YÜZDE 26’SI TAMAMLANDI

“Bingöl Gözeler Sulaması İşi kapsamında  Koçan deresi üzerinde yapılmakta olan Gülbahar barajından  alınacak su ile Harabe ve Dik ovaları sulanacaktır. İletim hattı CTP borular ihzar edilmiş olup,  2015 yılında iş yerinde ana kanalda toplamda 4.300 m CTP boru imalatı yapılmıştır. Yeni imalat için CTP boru temini sağlanmış, 5.000m sahaya indirilmiştir. 0+000km ile 5+000km’leri arası hendek kazıları tamamlanmış olup 4.000m boru döşeme imalatı yapılmıştır.  İşin fiziki olarak %26’sı tamamlanmıştır.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.