‘Centilmence Başlayan Yarışa Gölge Düşmemeliydi’ « Bingöl Güncel.tv

25 Kasım 2020 - 10:34

‘Centilmence Başlayan Yarışa Gölge Düşmemeliydi’

CHP Bingöl İl Kongresinin ardından yaşanan tartışmaların ardından konuşan CHP İl Başkanı Hasan Aktaş: “Herkesi kucaklayan partimizin centilmence başlayan bu güzel yarışına gölge dümemeliydi.”

‘Centilmence Başlayan Yarışa Gölge Düşmemeliydi’
Son Güncelleme :

05 Şubat 2020 - 19:23

CHP Bingöl İl Kongresinin ardından yaşanan tartışmaların ardından konuşan CHP İl Başkanı Hasan Aktaş: “Herkesi kucaklayan partimizin centilmence başlayan bu güzel yarışına gölge dümemeliydi.”

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Bingöl İl Teşkilatının 1 Şubat tarihinde gerçekleştirilen kongresinin ardından başlayan ‘Alevi-Sünni’ tartışmalarının ardından ilk kez konuşan CHP İl Başkanı Hasan Aktaş, ‘‘İl Başkanlığı Kongresinde 12 oy fark ile Cumhuriyet Halk Partisi Bingöl İl Başkanı seçildim. Bu yola çıktığım ilk andan itibaren de hep birleştirici, toparlayıcı olmaya özen gösterdim fakat adaylığımı açıkladığım andan kongre gününe kadar bazı hoş olmayan sözler, kongre günü ise yaşanan bir takım talihsiz olaylar insan ayırt etmeksizin herkesi kucaklayan partimizin centilmence başlayan bu güzel yarışına gölge düşürmemeliydi diye düşünüyorum.’’ Dedi.

İNSANLAR DİNLERİNE, MEZHEPLERİNE, AİLELERİNE GÖRE AYRILAMAZ

Aktaş, açıklamasının devamında, ‘‘Aday olduğum ilk andan itibaren karşı tarafın kendi yapmış olduğu şeyler ile bu gün beni itham ediyor olması beni oldukça şaşırttı. İnsanlar dinlerine, mezheplerine, ailelerine veya mensubu oldukları aşiretlere göre ayrılmaz değerli arkadaşlar. Bu yanlış ve bir o kadar da hastalıklı bir yaklaşımdır. Beni ve yönetimimi asla bu tarz bir anlayışta göremezsiniz. Bizim yaşadığımız şehir itibari ile zengin bir kültürümüz var, bizi var eden de bu kültürdür. Ortak değerlerimizi kimsenin hırslarına alet edemeyiz. Bu tarz söylemlerle bize oy veren vermeyen hiçbir partilimizin gönlünün kırılmasına da müsaade edemeyiz. Gün birleşip Cumhuriyet Halk Partisini layık olduğu yere taşıma günüdür. Herkesin bu sağduyu çerçevesinde davranması partimize borcudur. Cumhuriyet Halk Partili kimliğimizi ve bilincimizi her zaman en ön planda tutacağız.’’

DİN, MEZHEP ÜZERİNDEN YAPILAN SİYASET BİZİ İLERİ TAŞIMAYACAK

‘‘Son olarak şunu söylemek isterim ki hepimiz biz bu memleketin insanıyız ve ihtiyaçlarının eksiklerinin farkındayız, Bingöl için yapmamız gereken ne varsa hep beraber elimizi taşın altına koyacağız. Din, mezhep üzerinden yapılan siyasetlerin bizi ileriye taşımayacağının farkına varalım. Ben bir kez daha sizlerin vesilesiyle eski başkanımız ve yönetimine verdikleri hizmetler için teşekkür etmek istiyorum.’’

reklam