CHP’li Bazencir: “Bakanlık Döneminde Getirmediği Tesisi Vekil Olarak Mı Getirecek?” « Bingöl Güncel.tv

21 Ocak 2021 - 20:00

CHP’li Bazencir: “Bakanlık Döneminde Getirmediği Tesisi Vekil Olarak Mı Getirecek?”

Cumhuriyet Halk Partisi Bingöl İl başkanı Ahmet Bazencir, “Cevdet Bey, 7 yıllık bakanlık döneminde getiremediği tesisi vekil olarak mı getirecek?” dedi.

CHP’li Bazencir: “Bakanlık Döneminde Getirmediği Tesisi Vekil Olarak Mı Getirecek?”
Son Güncelleme :

20 Haziran 2018 - 21:44

Bu Haber 11 Kez Okundu

Cumhuriyet Halk Partisi Bingöl İl başkanı Ahmet Bazencir, “Cevdet Bey, 7 yıllık bakanlık döneminde getiremediği tesisi vekil olarak mı getirecek?” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ahmet Bazencir, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Bazencir’in açıklamasından satırbaşları şöyle:

“PRİM VERMEMELİYİZ”

“Ülkemiz, 24 Haziranda seçimlere girecek ve ülke geleceğinin tayini için oyunu kullanacaktır. Bizler savaşa gitmiyoruz. Demokrasilerin olmazsa olmazlarından olan seçme ve seçilme hakkını kullanmak için sandığa gidiyoruz. Sonuçların, ülkemiz ve ilimiz için hayırlı olması, barış ve huzur içinde geçmesini temenni ederiz. Sandığa giderken ülke çıkarlarını düşünmek, ilimizin, kalkınması için, bugüne kadar gösterilmeyen çabayı sağlayamayan siyasilere de prim vermemeliyiz.”

“CEVDET BEY’İN, 11 YILLIK SÜRESİNDE BİNGÖL YATIRIMLARDAN YETERLİ DÜZEYDE PAY ALMADI”

“2007 Genel seçimlerinden beri, Milletvekili ve Bakanlık yapmış olan Cevdet beyin, Geçen 11 yıllık sürede yapılan yatırımlardan ilimiz, maalesef yeterli düzeyde pay alınamamıştır. İlimizde tarım ve hayvancılık bitme noktasına gelmiş, meralarımızda hayvancılık yapılamayacak noktaya gelmiştir. Meralar köylülerden alınmış ve özel teşebbüsün eline verilmek istenmektedir.”

“BUNLAR AKP YATIRIMI DEĞİLDİR”

“Yapılan Çapakçur köprüsü için yatırım yapıldı. Açıklamalar yapılıyor. Yapılan yatırım yıllardır. Bekleniyor ve seçimlerin vazgeçilmez temasıydı. Evet kamu yatırımı olarak yapıldı. Ama bu AKP yatırımı değildir. Taşıma kooperatifinin, almış olduğu özel halk otobüslerini de kendilerine mal edecek hale geldiler. Otobüsleri AKP mi aldı acaba? Bu da Bingöl e yapılan siyasi bir yatırım mıydı? Keşke belediye ye ait otobüs alımlarının açılışlarını yapmış olaydınız.”

“Uzun süren inşaat süreci sonucunda Devlet hastanesi tamamlanabildi. Fakat sağlık alanında yeterli bir gelişimimiz olmadı . Eğer devlet hastanesi yapıldı diye seçmenden oy isteniyorsa , Eski devlet hastanesini yaptıran dönemin siyasilerinin halen milletvekili olması gerekmiyor muydu? Bingöl de hastalarımız, Yakın illere sevk edilerek, yollarda hayatlarını kaybetmektedirler. Bebek ölümlerinde Türkiye birincisi olduk.”

“Bingöl’ümüze yapılan bunca haksızlığa dur demenin vaktinin geldiğini düşünmekteyiz, Demokrasi herkes için lazım. Bazen kendilerini Dev aynasında görenler, seçim döneminde halktan biri olarak görünürler. Tespitlerimizle amacımız kimseyi kırmak ya da suçlamak değildir. İlimizin hak ettiği yatırımları gelmesi için gösterilmeyen çabanın gösterilmesine vesile olmak, ekonomik pastadan ilimiz için yüksek pay almayı sağlamaktır.”

“SÜTAŞ 2011’DEN BERİ KONUŞULUYOR”

“AKP iktidarında, hep umutla ilimize istihdam sağlayıcı projeler bekledik. Her seçim döneminde seçimi kurtarmak için vaatlerde bulunuldu. Başarısızlıkla sonuçlanan bu projelerden biri de Sütaş projesidir. 2011 yılında, yapılan basın açıklamasını sizinle paylaşıp, belgelemek istedim. 2011 tarihli haberde, Dönemin Kalkınma Bakanı, mevcut millet vekili ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile birlikte Bingöl’e kurulacak tesisin arazisini gezen Muharrem Yılmaz,‘ ‘Barışın bereketi, Bingöl’e sütün bereketini getirecektir’ diyerek;”2 yıldır bölge ile ilgili coğrafyanın, ikliminin bize sağladığı imkanlarla ilgili çalışıyoruz. Bu çalışmalar sonucu bölgenin bir sütçülük merkezi olabileceği kanaatine vardık. Bu bölgede yatırım kararı aldık. SÜTAŞ’ın mutlu inekleri bu bölgeye bereket getirecek’ İfadelerinde bulunulmuştur.”

“MUTLU İNEKLERİNİZ NEREDE KALDI?”

“2011 yılından beri hemen hemen her seçim döneminde gündeme gelen ‘’Bingöl e Sütaş çiftliği açılacak’’ söylemi, Bizlerde de heyecan yaratmış o heyecan yıllardır Bingöl’ e yansıtılamamıştır. Sütaş’ın mutlu inekleri mutlu olsun diye 30 milyon EURO proje başlangıç yatırım bütçesi 137 milyon EURO ya yükseltilerek, yeni bir seçim dönemi yeni temel atılışı ve yeni umut tacirliği ile taçlandırılmıştır.”

“CEVDET BEY, 7 YILLIK BAKANLIK DÖNEMİNDE GETİREMEDİĞİ TESİSİ VEKİL OLARAK MI GETİRECEK?”

“Devlet planlama teşkilatında Çalışmış olan Cevdet Bey, bu yatırımı 10 yıllık kalkınma planı olarak mı görüyor acaba? Öyle olsa bile şuan temel atma törenleri düzenlenmeyecek; işsiz gençlerimiz, evlerine aş, ekmek götürecekti. Yaptığı açıklamada projenin ilimize yıllık 60 milyon TL katma değer sağlayacağını belirtmiş. Eğer 60 milyon yıllık katma değer sağlanacak projeyi 5 yıl boyunca uygulatamıyor ise 300 milyon TL’lik yatırıma engel olan neydi. Sütaş ın yerli milli ve mutlu ineklerini ilimizde bir an önce görmek istiyoruz. İşsiz gençlerimizi seçim vaadiyle umutlandırmamalıyız. Sütaş koordinatörleri kendileri inşaat sürecinin 2 yıl süreceğini açıklamaktadır. İşsiz gençlerimizin ne zaman iş başı yapacaklarını seçimden önce açıklasın ki! Gençlerimiz iş kur kuyruklarında beklemesin. İlimiz bu tür yatırımlara aç.”

“KAZANAN BİNGÖL OLSUN”

“CHP iktidarında projenin bir an önce uygulanması için gereken tüm çabayı göstereceğiz. Ayrıca il ve ilçelerimiz Tam donanımlı yoğun bakım ünitelerinin açılması, Yıllardır. Tamamlanamayan Bingöl –erzincan bağlantı yolunun yapılması , Organize sanayi bölgesi yakınlarına demiryolu hattınız çekilmesi , Tüm köy yollarının asfaltlanması ve ilimizde istihdam oluşturucu yeni iş alanlarının , yeni fabrikaların açılması için gerekli tüm çabayı il teşkilatımız ile birlikte başaracağız. Gençlerin toplum sağlığı yararına 1 ay fazla çalıştırılması güzel bir uygumala fakat seçim bittiğinde bu kişilerin işsiz kalacaklarını da düşünmek gerekiyor. Cumhurbaşkanı Adayımız, Sayın; Muharrem İnce ve Milletvekili adayımız için gerekli desteğinizi bekliyorum. Kazanan Bingöl olsun, Çünkü Güneş en güzel Bingöl’ den doğar. Umutlu 25 Haziranlara.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.