Cumhurbaşkanı Erdoğan 3. havalimanı için tarih verdi « Bingöl Güncel.tv

30 Kasım 2020 - 04:15

Cumhurbaşkanı Erdoğan 3. havalimanı için tarih verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tuzla’da enerji gemisi uğurlama töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’daki havalimanımızın ilk etabını 2018’de açıyoruz dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan 3. havalimanı için tarih verdi
Son Güncelleme :

13 Kasım 2016 - 19:38

Bu Haber 1 Kez Okundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının satır başları şöyle:

Karadeniz Holding’in gemilerini görev yerlerine uğurlamak için bir araya geldik. Powership projeleri ile dünyada enerji gemilerinin inşası ve işletilmesi konusunda ülkemizi önemli bir yere taşıyan Karadeniz Holding’e teşekkür ediyorum.

Tüm önemli terör örgütlerinin hedef aldığı, dünyanın en sıkıntılı bölgesi olan Suriye ve Irak’taki gelişmeleri müdahil olan, Karadeniz, Kafkaslar gibi potansiyel kriz alanlarına komşu olan ve daha 4 ay önce darbe girişimine maruz kalmış bir ülke. Bu madalyonun sadece bir yüzü. Öteki Türkiye her gün dünya çapında projelerin açılışını yapan, yenilerinin hazırlıklarını yapan, hedeflerinden uzaklaşmayan, büyüyen, gelişen bir Türkiye.

15 Temmuz’da darbe girişimi oldu, ertesi gün yastık altındaki döviz piyasaya sürüldü. Suriye ve Irak krizleri karşısında hiçbir yerden kayda değer bir yardım gelmese dahi tüm dünyaya örnek olacak bir duruşu sergiledik.

Türkiye kendisine inanan, güvenen, yatırım yapan hiç kimseyi mahcup etmedi, etmeyecek. Gelin yatırımlarını hızlandırın. Ben ülkeme ve milletime nasıl güveniyorsam iş adamlarıma da aynı şekilde güveniyorum. Burada şahit olduğumuz görüntü bu güvenin sonucudur.

“Gemilerimiz elektrik üreterek ihtiyacı karşılayacak. Ülkemizdeki enerji yatırımlarını çeşitlendirme suretiyle yakından takip ettiğimiz bu şirketi ayrıca tebrik ediyorum. Türkiye’nin en büyük sorunu kendini doğru bir şekilde anlatamamaktır. Bunun asıl sebebi Türkiye’nin sahip olduğu benzersiz özelliklerdir. Bunca sorunla, bunca ekonomik aynı anda var olabilir dünyada bunu pek de bilemiyorum.

Ülkemizi ve milletimizi derinlemesine tanımayan birisinin Türkiye’ye baktığında gördüğü manzara şudur: Terör örgütlerinin hedef aldığı, Suriye ve Irak’taki gelişmelere müdahil olan, kriz alanlarıyla iç içe bir ülke. Darbe girişimine maruz kalmış bir ülke. Türkiye sadece bundan ibaret bir ülke değil. Bu fotoğraf madalyonun bir yüzü. Diğer yüzünde ise, Türkiye her gün dünya çapında projelerin açılışını yapan, yenilerini üreten, hedeflerinden uzaklaşmayan, büyüyen, güçlenen ülke. 15 Temmuz’da darbe oldu, ertesi gün yastık altındaki döviz piyasaya çıktı. Merkez Bankası piyasaya döviz sürmedi. Vatandaşım dövizlerini piyasaya sürdü.

Suriye ve Irak krizleri karşısında yardım gelmese dahi, tüm dünyaya örnek olacak insani duruş sergileyebiliriz. Yatırımlar hayata geçirilebilir. Mesele güven, istikrar meselesidir. Bu istikrar, güven olmasa dünyanın birçok yerinden bu krediler gelmez.

“3. HAVALİMANI İLK ETABI 2018’DE AÇILACAK”

Önümüzdeki ay Boğaz’ın altında Avrasya Tüneli’nin açılışını yapıyoruz. Darbe girişiminden hemen önce Osman Gazi Köprüsü’nü hizmete açtık. Ağustos’ta Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü açtık. İstanbul’daki havalimanımızın ilk etabını 2018’de açıyoruz. 28 stat projemiz var. 6,5 milyon binanın yıkılıp yeniden yapılmasını hedefleyen kentsel dönüşüm projemiz var. İnsansız hava araçlarını silahlı üreten projelerimiz var.

Bizim farkımız bu şekilde her biri tek başına başka bir ülkeyi dizleri üzerine çökertecek sorunlarla, her ülkeyi abad edecek projeri aynı anda üstesinden gelecek ülkedir. Uluslararası yatırımcıların önemli bölümü bu gerçeği gördüğü için yatırımları artırarak sürdürüyor. Uluslararası yatırımcıların güvendiği Türkiye’ye kendi iş adamlarımızın dört elle sarılmaması sadece onlara kaybettirir.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.