Değişim Derneği; “Çağdaş Olmayı Amaçlamaktayız” -Bingöl Güncel.tv

24 Temmuz 2021 - 08:25

Değişim Derneği; “Çağdaş Olmayı Amaçlamaktayız”

Bingöl’de 20 genç tarafından kurulan Değişim Derneği; “Derneğimiz yerel de ve genel de yaşanan siyasal ve toplumsal sorunları gençliğimizin yeti ve yeteneklerini birleştirerek çözüme ulaştırmayı amaçlamaktadır. Hiçbir siyasi partiye ve ideolojiye bağlı olmadan Değişimi amaçlayan biz gençler değişimi kendi köklerinde aramanın yanı sıra çağdaş olmayı da amaçlamaktayız.”

Son Güncelleme :

22 Mart 2021 - 9:53

Bu Haber 120 Kez Okundu
Değişim Derneği; “Çağdaş Olmayı Amaçlamaktayız”

Bingöl’de 20 genç tarafından Değişim Derneği kuruldu. Dernek tarafından yapılan açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

“Değişim Derneği, Bingöl merkezde sosyal ve kültürel olarak faaliyetler sergileme amacıyla 20 genç tarafından kurulmuştur. Derneğimiz yerel de ve genel de yaşanan siyasal ve toplumsal sorunları gençliğimizin yeti ve yeteneklerini birleştirerek çözüme ulaştırmayı amaçlamaktadır. Hiçbir siyasi partiye ve ideolojiye bağlı olmadan DEĞİŞİM i amaçlayan biz gençler değişimi kendi köklerinde aramanın yanı sıra çağdaş olmayı da amaçlamaktayız. Özellikle pandemi süreciyle beraber toplumsal çözülmenin bir getirisi olarak artan intihar vakaları, sosyal bunalımlar ve sosyal sorunların çözümünü kültürel ve sosyal faaliyetlerin sergilenmesiyle minimuma ineceği görüşündeyiz. Bizler yapacağımız faaliyetlerle gençlerin hem kendi kültürünü benimsemelerini hem de çağdaş dünya vatandaşı olabilmelerini amaçlamaktayız. Derneğimiz ilk aşama da faaliyet olarak ücretsiz müzik eğitimi ( gitar, saz, piyano ve ses eğitimi ) verecektir. Yine derneğimiz bünyesinde tüm hemşerilerimize ücretsiz olarak sınırlı kontenjan dahilinde İngilizce eğitimi vermeyi amaçlamaktayız. Değişimi amaçlayan ve arzulayan var olan yeteneklerini geliştirmekle beraber yeni yetenekler de edinmek isteyen tüm gençlerimizi aramızda görmekten onur duyarız. Dernek, İnsani yardım, sosyal dayanışma, eğitim, kültür alanlarında ulusal ve uluslararası düzeyde faaliyet göstererek sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak, Yurtiçinde ve yurtdışında dil, din, ırk, cinsiyet gibi hiçbir ayrım gözetmeden yardıma muhtaç insanların ihtiyaçlarını karşılamak, insanların sosyal sorumluluk bilincini, yardımlaşma ve dayanışma duygusunu geliştirmek, uyuşturucunun özendirilmesine, kullanımına, teminine, imalatına ve ticaretine karşı faaliyetlerle topluma yararlı olmayı amaçlamakta aynı zamanda uyuşturucunun toplum ve bireyler üzerinde açabileceği yaraları sarmayı hedeflemektedir, toplumların sosyo-ekonomik düzeyini yükseltmek, insanlığın evrensel değerlerinin korunmasına ve tanıtılmasına yönelik çalışmalar yapmak, insanları ve ülkeler arasında köprüler kurmak, insanlığın menfaatine olacak her türlü faaliyeti destekleyecek çalışmalar yapmak, seminer, tiyatro, konser, gezi, sportif faaliyetler, kurs, konferans gibi eğitim ve sosyal faaliyet çalışmaları düzenlemek amacı ile kurulmuştur.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.