Demokrasilerde Basının Önemi | Bingöl Güncel.tvBingöl Güncel.tv

15 Nisan 2021 - 16:22

Demokrasilerde Basının Önemi

TYGD’nin düzenlediği 1. Uluslararası Çalıştay’da “Demokrasilerde Basının Önemi” konusu ele alınacak.

Demokrasilerde Basının Önemi
Son Güncelleme :

28 Mart 2021 - 11:52

Bu Haber 48 Kez Okundu

TYGD (Tarafsız Yerel Gazetecileri Derneği’nin düzenlediği 1. Uluslararası Çalıştay’da “Demokrasilerde Basının Önemi” konusu ele alınacak.

Antalya Belek Belkon Otel’de düzenlenecek çalıştaya Dr. A. İlkay Ceyhan (Kent Üniversitesi), Orhan Sali (A Haber Müdürü), Selda Atalay (Haber Spikeri) ve Salih Kurt (Dünya Türk Yazarları Birliği Başkanı) konuşmacı olarak katılacak.

Moderatörlüğünü Gazeteci-Yazar Müslüm Aktürk’ün yapacağı konferansa video yöntemiyle katılacak olan konuşmacılar, medyanın dünya demokrasisindeki yeri konusunda görüşlerini belirtecekler.

TYGD Genel Başkanı Kenan Akçahanoğlu, 27-28 Mart 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek “1. Uluslararası Demokrasilerde Basının Önemi” başlıklı çalıştay kapsamında ilk gün üyelerle bir araya gelinerek dernek faaliyetleri hakkında istişarede bulunacaklarını söyledi. TYGD Genel Kurulu’nun önümüzdeki günlerde Ankara’da yapılacağını hatırlatan Akçahanoğlu, yeni yönetimin de yine bu toplantı kapsamında şekilleneceğini anlattı.

Genel Başkan Kenan Akçahanoğlu, çalıştayın ikinci gününde ise gazetecilik mesleğinin ele alınacağını belirterek, “Çok değerli konuklarımızın sunumlarını dinleyeceğiz. Bu vesileyle hem konuklarımıza hem de üyelerimize çalıştayımıza gösterdikleri ilgiden dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi.