Deniz OSGB açıldı « Bingöl Güncel.tv

21 Ocak 2021 - 01:16

Deniz OSGB açıldı

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği konusunda Bingöl’de hizmet vermeye başlayan Deniz Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (OSGB) firmasının açılışı gerçekleştirildi.

Deniz OSGB açıldı
Son Güncelleme :

23 Nisan 2018 - 14:26

Bu Haber 14 Kez Okundu

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği konusunda Bingöl’de hizmet vermeye başlayan Deniz Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (OSGB) firmasının açılışı gerçekleştirildi.

Yeni Mahalle Yavuz Selim Caddesi’nde, Bingöl’de yeni açılan Deniz Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (OSGB) firmasının açılışı gerçekleştirildi. Program, yoğun katılımla gerçekleşti.

Deniz OSGB müdürü İSG uzmanı Mustafa Böçkün, eğitimli kadroları ile Bingöl ve çevre illerde sektörel anlamda geniş yelpazeye hizmet vermek amacıyla kurulduklarını ifade ederek, şunları söyledi:

“İşçi sağlığının ve iş güvenliğinin korunması için yapılan düzenlemeler gelişmiş ülkelerde uzun yıllara dayansa da, ülkemizde en somut adım 2012 yılında yürürlüğe giren 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu olmuştur. Devlet düzeyinde atılan bu adım, iş kazaları ve meslek hastalıklarından korunma adına istenilen etkiyi sağlayamamıştır. Özellikle çalışanların sahip oldukları negatif güvenlik kültürü, kanunla sağlanmak istenen verimi karşılamamaktadır. Bu duruma ek olarak, kanun kapsamında sahada uygulama yetkisi verilen iş güvenliği uzmanlarına düşen görev büyük bir pay alıyor.

Deniz OSGB olarak iş sağlığı ve güvenliği lisan ve yüksek lisans eğitimi seviyesindeki uzmanlarımız ve alanında uzman işyeri hekimlerimiz, diğer sağlık personelimiz ile işçi sağlığı ve güveliğinin daha üst seviyelere çıkarma amacında ve potansiyelindeyiz.

“Bingöl ve çevre illerde sektörel anlamda geniş yelpazeye hizmet vermek amacıyla kurmuş olduğumuz ortak sağlık ve güvenlik birimimiz ile İş yeri hekimi hizmetleri, iş güvenliği uzmanlığı hizmetleri, diğer sağlık personeli hizmetleri, risk analiz raporu hazırlanması, acil eylem planı hazırlanması, Patlamadan Korunma dokümanı hazırlanması, iş güvenliği eğitimleri, ilk yardım eğitimleri, ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir raporu, işe giriş ve periyodik muayene raporları, iş yeri rutin tetkik işlemleri yapılması gibi tüm alanlarda hizmet vermeyi planlıyoruz.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.