DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan’dan Sert Uyarı
594 okunma

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan’dan Sert Uyarı

Erdoğan'ın zaferi, ulusal birliğimizi ve ekonomik bağımsızlığımızı tehdit ediyor."

ABONE OL
Mayıs 19, 2023 17:21
DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan’dan Sert Uyarı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri öncesinde sert bir uyarıda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeniden seçilmesi durumunda ekonomide ortaya çıkacak tehlikeleri sıralayan Babacan, Erdoğan’ın kazanması halinde yoksulluk sınırının 50 bin liraya yükseleceğini ifade etti.

Babacan, “Erdoğan’ın zaferi bir zam tufanı demektir. Döviz karaborsası demektir. Çocukların et, tavuk, peynir bulamaması demektir. Kıtlık ve kuyruğa girmek demektir. Erdoğan’ın zaferi milli birliğimizi ve milletimizin birliğini tehdit etmektedir. ekonomik bağımsızlık Bu bir ulusal güvenlik meselesidir.” Babacan, “Bunların hiçbiri şaka değil. Erdoğan’ın zaferi, savunma sanayimiz için gerekli dövizi temin edememek, milli güvenliğimizi tehlikeye atmak demektir.”

Halka seslenen Babacan, “bu mesnetsiz, asılsız propagandaya” inanmamaları çağrısında bulunarak, “Teröre ve kazanımlarımızın yok olmasına izin vermeyeceğiz. Bunu sadece bir siyasi parti lideri olarak değil, aynı zamanda bir siyasi parti lideri olarak da söylüyorum, inanın bana.” Erdoğan’ın zaferi de bu ülkenin vatansever evladı olarak… Erdoğan’ın zaferi, bir zam tufanı demektir. Kıtlık demektir, yoksulluk demektir. Orta sınıfın tamamen yok olması demektir. Paramızın devalüasyonu demektir.”

Babacan, “Erdoğan’ın zaferi kıtlık ve kuyruk demektir” dedi. “Döviz karaborsası demek. Tefeciden borç almak demek. Çocukların et, tavuk, peynir bulamaması demek. Kıtlık demek, kuyruğa girmek demek. Dünyadan kopmak, tecrit olmak demek. her birimizin yoksullaşması ve ülkemizin küresel ekonomideki konumunun ve ağırlığının gerilemesi.”

Babacan, “Erdoğan’ın zaferi, demokrasimizin gömülmesi demektir.” “Geçen yıllarda olduğu gibi kapı kapı dolaşıp dış ülkelerden para dilenmeye devam etmek demektir. Erdoğan’ın zaferi, milli birliğimizi ve ekonomik bağımsızlığımızı tehlikeye atmak demektir. Bu milli güvenlik meselesidir.”

“28 Mayıs’ta önümüzde iki seçenek olacak. Sayın Kılıçdaroğlu kazanınca, biz kazanınca refah gelecek. Biz nasıl çalışıp ne yapacağımızı çok iyi biliyoruz. Bunları taahhüt olarak açıkladık. Ama Sayın Erdoğan kazanırsa hiçbir şey düzelmez, daha da kötüye gider” dedi.

Babacan, “Erdoğan kazanırsa sadece soğan ve sarımsağa sahip olduğumuz günlerle karşı karşıya kalacağız” dedi. “Erdoğan seçim öncesi maaş zamlarıyla vatandaşlarımıza boş umutlar vaat etmeye çalışıyor. Gerçek şu ki plansız ve programsız eylemlerde bulunarak bizi kışın derinliklerine sürükleyecek. Türkiye’nin en yoksul günlerinin sebebi olacak. Yaşadığımız hayat pahalılığı artmaya devam edecek.

Enflasyon maalesef yükselecek. Vatandaşlarımız soğan patates deyince Allah korusun bir tek soğanı alabildiğimiz günlerle karşı karşıya kalacağız. Son 5 yılda şimdiden meyve ve sebzeleri bireysel olarak almayı öğrendi.”

Babacan, “Bulgur, pirinç, çay, yağ almak için mücadele edeceğiz.” “Özellikle et, tavuk ve benzeri gıdaları temin etmek çok zorlaşacak. Çocuklar peynir, yoğurt, süt ve proteine ​​ulaşamayacak. Gelişimleri bozulacak. Bu iktidar devam ettikçe yoksulluk artacak.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bingöl Güncel tv'nin Youtube Kanalına Ücretsiz Abone Olabilirsiniz!