Deva Partisi Karaman İl Başkanı’nın Darp Edilmesine Neden Olan Kaçak Yapı İddiası TBMM’de
326 okunma

Deva Partisi Karaman İl Başkanı’nın Darp Edilmesine Neden Olan Kaçak Yapı İddiası TBMM’de

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Karaman’da partisinin il başkanı Mustafa Burak Demirer ile gazeteci Hüseyin Ölger’e yapılan sopalı saldırıya neden olan iddiaları TBMM’ye taşıdı. DEVA Partili Demirer ve gazeteci Ölger, Kazımkarabekir Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Kalaycı hakkındaki kaçak yapılaşma iddialarını takip ediyordu.

ABONE OL
Ağustos 15, 2022 13:40
Deva Partisi Karaman İl Başkanı’nın Darp Edilmesine Neden Olan Kaçak Yapı İddiası TBMM’de
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bakanlığın kaçak yapıyı yıkma yetkisi var

BİNGÖL GÜNCEL TV – Konuyla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a soru önergesi veren DEVA Partili Yeneroğlu, Karaman’daki kaçak yapı inşaatında belediye işçisi çalıştırılmasını, belediye araçlarının kullanılmasını ve belediye başkanının kaçak yapıyı yıkmayacağını söylemesini Kazımkarabekir Belediyesi’nin ihmaline örnek gösterdi.

Ayrıca belediye meclis üyesinin kaçak depo yaptığı yerin kendisine bırakılacağına emin davrandığını söyleyen Yeneroğlu, belediyenin gerekli işlemleri tesis etmemesi halinde bakanlığın kaçak yapıyı yıkma yetkisi olduğunu hatırlattı.

Yeneroğlu, Bakan Murat Kurum’a şu soruları sordu:

‘Kaymakamlık denetimde bulundu mu?’

“Karaman ili Kazımkarabekir ilçesi Subaşı Mahallesi 942 Ada, 44 Parsel üzerinde yapılan kaçak yapıya ilişkin Kazımkarabekir Kaymakamlığı 04.08.2022 tarihinde yapılan şikâyet ile ilgili inceleme başlatıp, denetimde bulunmuş mudur? Bu olay dışında buna benzer kaç şikâyet yapılmıştır?”

‘Kazımkarabekir’de kaç tane kaçak yapı var?’

“Kazımkarabekir İlçesinde tespit edilen kaç tane kaçak yapı vardır ve tespit edilen kaçak yapılardan kaçı hakkında yapı tatil tutanağı tutulmuştur?”

‘Gerekli yaptırımları uygulayacak mısınız?’

“Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak, Kazımkarabekir Belediyesi tarafından göz yumulan kaçak yapılaşmayı engellemek üzere bu ilçede yaygın denetim başlatacak ve gerekli yaptırımları uygulayacak mısınız?”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.