DGS Ek Kontenjan Kayıtları Başladı | Bingöl Güncel.tvBingöl Güncel.tv

19 Mayıs 2021 - 01:40

DGS Ek Kontenjan Kayıtları Başladı

Bingöl Üniversitesinden yapılan açıklamada, ‘Yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların elektronik kayıt işlemleri (e-devletten) 21-25 Kasım 2020 tarihleri arasında yapılacaktır” denildi.

DGS Ek Kontenjan Kayıtları Başladı
Son Güncelleme :

20 Kasım 2020 - 19:55

Bu Haber 68 Kez Okundu

Bingöl Üniversitesinden yapılan açıklamada, ‘Yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların elektronik kayıt işlemleri (e-devletten) 21-25 Kasım 2020 tarihleri arasında yapılacaktır” denildi.

Bingöl Üniversitesinden DGS kayıtlarıyla ilgili yapılan açıklamada, “Yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların elektronik kayıt işlemleri (e-devletten) 21-25 Kasım 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Online kayıt yaptıran öğrencilerimizin ayrıca kayıt tarihlerinde kayıt için üniversitemize gelmeleri veya belge getirmeleri gerekmemektedir. Sadece Muafiyet Talebi için öğrencilerin Transkript ve Ders içerikleri ile birlikte 30.11.2020 tarihine kadar kayıtlı olduğu akademik birime müracaat etmeleri gerekmektedir. Herhangi bir nedenden dolayı İnternet üzerinden kayıt yaptıramayan adaylar, 23-27 Kasım 2020 tarihleri arasında Üniversitemize şahsen başvurarak kayıtlarını yapabilirler” denildi.

 KESİN KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

1- Önlisans Diploması veya yeni tarihli Mezuniyet Belgesinin Onaylı Fotokopisi

2- Katkı payının/öğretim ücretinin ödenmesi ile ilgili belge Normal öğretim programlarına yerleşen öğrenciler öğrenci katkı payı ödemeyeceklerdir. İkinci öğretim programlarına yerleşen öğrenciler bulundukları yerdeki en yakın Halkbank Şubelerinden, ATM’lerinden veya internet şubesinden 21-27 Kasım 2020 tarihleri arasında öğrenim ücretlerini yatırmaları gerekmektedir. Öğrenci numarası olmadan ödeme yapılamamaktadır. İkinci öğretim programlarına yerleşen şehit veya gazi yakınları (kendisi, eş ve çocukları) durumlarını gösteren belge ile başvurmaları halinde, öğrenim ücreti ödemeyeceklerdir. Engelli öğrencilerimiz engel oranını gösteren sağlık raporunu ile başvurmaları halinde, engel oranı kadar indirimli öğrenim ücreti ödeyeceklerdir. Üniversitemize ikinci üniversite olarak kayıt olan birinci öğretim öğrencileri de katkı payı yatıracaklardır.

3- 2020 yılı Dikey Geçiş Sınavı kayıt tarihleri arasında yükseköğretim kurumlarından mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt yaptıramayan ancak kayıt tarihinden sonra stajını tamamlama, bütünleme sınavı, tek ders sınavı vb. başararak mezuniyet hakkı elde eden önlisans Öğrencilerinin bu durumlarını belgelemeleri kaydıyla 2020-2021 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı başlangıcına kadar, 2020 DGS’de kayıt hakkı kazandıkları lisans programlarına kayıt yaptırabileceklerdir.

4- Adaylar askerlikle ilgili sorunları için askerlik şubelerine, kredi konusunda ayrıntılı bilgi için de Yükseköğretim Kredi ve Yurtlar Kurumuna başvurmaları gerekmektedir.

KESİN KAYITLARLA İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR

1-Öğrencinin kayıt için şahsen veya vekili aracılığıyla başvurması gerekmektedir. Posta ile kayıt yapılmaz.

2- Belgeler eksik ise kayıt yapılmaz 3- Kayıtlar belirlenen tarihte saat 08.30 – 16.00 arasında yapılacaktır. Kayıt için gelmeyen öğrenciler herhangi bir hak iddia edemezler. 4- Muafiyet Talebi için öğrencilerin Transkript ve Ders içerikleri ile birlikte 30.11.2020 tarihine kadar kayıtlı olduğu akademik birime müracaat etmeleri gerekmektedir. 5- Öğrenci kayıtları 23-27 Kasım 2020 tarihleri arasında Bingöl Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlı Öğrenci İşleri Bürosunda yapılacaktır.