Dr. Aydın: Örgün Eğitim ve Kur’an-ı Kerim Anlama Merkezleri Önemli
301 okunma

Dr. Aydın: Örgün Eğitim ve Kur’an-ı Kerim Anlama Merkezleri Önemli

Aydın, örgün eğitimin önemine vurgu yaparak, "Uzaktan eğitim yerine çocuklarımızın normal okullara gitmeleri çok önemli. Kuzeyden güneye, doğudan tüm ülkede Kur'an-ı Kerim anlama eğitim merkezleri açılmaya başlandı. batıya doğru."

ABONE OL
Mayıs 9, 2023 17:35
Dr. Aydın: Örgün Eğitim ve Kur’an-ı Kerim Anlama Merkezleri Önemli
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Diyanet İşleri Başkanlığı Başkan Vekili Dr. Fatih Mehmet Aydın, İl Diyanet İşleri Başkanlığı personeli ve din görevlileri ile görüştü. Program, İl Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans Salonunda Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. İl Müftüsü Mustafa Topal yaptığı açılış konuşmasında, “Personelimizin donanımlı olması ve merkez ile taşra teşkilatı arasında sıcak bir bağın sürdürülmesi adına Başkanlığımız bu tür değerli toplantılara büyük önem vermektedir.”

Ardından kürsüye çıkan Diyanet İşleri Başkanlığı Başkan Vekili Dr. Fatih Mehmet Aydın, eğitim ve öğretimin önemine vurgu yaparak, “Arkadaşlar, ihtisas eğitim merkezinde okumak büyük bir ayrıcalıktır. Tüm arkadaşlarımızı davet ediyoruz. 35 yaş altı öğretmenleri eğitim için İhtisas Merkezine götürün. Bir şey tam olarak yerine getirilemiyorsa tamamen de terk edilmemeli. Çocuklarınıza ezber eğitimi verdikten sonra mutlaka onları Kur’an-ı Kerim anlama eğitim merkezlerine yazdıralım.”

Aydın, örgün eğitimin önemine dikkat çekerek, “Uzaktan eğitim yerine çocuklarımızın normal okullara gitmeleri çok önemli. Kur’an-ı Kerim anlama eğitim merkezi açılışı için kuzeyden güneye, doğudan batıya girişimler sürüyor. Başlangıçta üç yıl klasik Arapça eğitimi ve klasik dini metinler üzerine eğitim verecekler. Bu eğitim merkezleri İslami ilimler açısından kolejleri andıran okullar olacak.”

Laikleşmenin etkilerinin altını çizen Aydın, “Eğer laikleşmenin bizi tuzağına düşürmesine, ezmesine izin verirsek, kalbimizi yozlaştıran hastalıklarla mücadele edecek gücü bulamayız. Bize doğruyu aktaracak bireyler lazım. , iyiliği, doğruluğu toplumumuza taşımak ve onları hayatlarında örnek alarak sözlerin ötesine geçmek… Toplumu aydınlatma misyonunu siz ve biz üstlenmeliyiz.”

Programa İl Diyanet İşleri Başkanlığı personeli, din görevlileri ve Kuran kursu eğitmenleri katıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.