DSİ’nin Memur Alımı Başvuruları Başladı | Bingöl Güncel.tvBingöl Güncel.tv

10 Mayıs 2021 - 02:07

DSİ’nin Memur Alımı Başvuruları Başladı

DSİ’nin aralarında Bingöl’ünde olduğu 8 ilde gerçekleştireceği kamu personeli memur alımının başvuruları başladı.

DSİ’nin Memur Alımı Başvuruları Başladı
Son Güncelleme :

27 Nisan 2021 - 9:08

Bu Haber 111 Kez Okundu

Devlet Su İşleri sekiz şehirde kamu personeli memur alımı yapacak. Başvurular 26 Nisan Pazartesi günü itibarıyla başladı. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne memur alımı süreci başlıyor. DSİ merkez ve taşra teşkilatları için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında kadrolu memur alınacak. 8 şekilde DSİ memur alımı başvurularına dair detaylar şu şekildedir:

DSİ MEMUR ALIMI BAŞVURULARI

Devlet Su İşleri DSİ personel alımı için başvurular 26 Nisan 2021 ile 7 Mayıs 2021 tarihleri arasında sadece online olarak DSİ internet sitesi üzerinden yapılabilecek. Başvuru için online olarak DSİ’nin personel alımı internet sitesi üzerinden tüm işlemler yapılabilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak gerekmektedir. Öte yandan 2020 KPSS P3 puan türünden en az 70 puana sahip olmak da gerekiyor. Ayrıca yurdun her yerinde ve arazi şartlarında görev yapabilecek sağlık şartlarını taşımak şartı var.

DSİ MEMUR ALIMI İLLERİ VE KONTENJAN DAĞILIMI

DSİ sekiz şehirde memur alımları şu şekilde dağıtıldı: 1 kadro Ardahan, 1 kadro Bingöl, 1 kadro Bitlis, 2 kadro Gümüşhane, 1 kadro Hakkâri, 1 kadro Kars, 2 kadro Mardin/ Dargeçit, 1 kadro Şırnak için 10 İnşaat mühendisi alımı yapılırken 1 kadro da Şırnak ili için Makine Mühendisi alımı olarak açıklandı.

MEZUNİYET ŞARTLARI

10 İnşaat Mühendisi alımı için İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmak gerekmektedir. 1 Makine Mühendisi alımı için ise Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmak gerekiyor.