Eğitime 13,5 Milyon Lira Yatırım | Bingöl Güncel.tvBingöl Güncel.tv

19 Mayıs 2021 - 02:39

Eğitime 13,5 Milyon Lira Yatırım

Bingöl Milletvekili Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “İlimizde görev yapan öğretmenlerin barınma ve lojman sorunlarının çözümü için ciddi yatırımlar yapmaya devam ediyoruz.

Eğitime 13,5 Milyon Lira Yatırım
Son Güncelleme :

06 Mayıs 2017 - 13:54

Bu Haber 42 Kez Okundu

Bingöl Milletvekili Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “İlimizde görev yapan öğretmenlerin barınma ve lojman sorunlarının çözümü için ciddi yatırımlar yapmaya devam ediyoruz. İl ve İlçelerdeki Öğretmenevi ve lojman yatırımlarını önemseyerek özellikle kuzey ilçelerimizde görev yapan öğretmenlerimizin yaşadığı barınma sorununu ortadan kaldırmak adına çalışmalar başlattık”dedi.

Bingöl’de eğitim-öğretim standartlarını yükselterek başarı potansiyelini güçlü temeller üzerine inşa etme gayretinde olduklarını belirten Yılmaz; “ilimiz genelinde birçok okulun, lojmanın, öğretmenevi ve eğitim kurumunun yapılması gerçekleşti ve gerçekleştirilmeye devam ediyor. Bu bağlamda barınma sorununu ortadan kaldırmak adına Karlıova ilçemizde Kalkınma Bakanlığımızın finansmanıyla 50 yataklı öğretmenevimizi yaparak 2017 yılında öğretmenlerimizin hizmetine sunduk” dedi.

İLÇELER UNUTULMADI

Yılmaz, “yine kuzey ilçelerimizden Adaklı İlçemizde 2016 yılında İMKB tarafından yapılan 20 yataklı öğretmenevinin yapımı devam ediyor. Ayrıca Kiğı İlçemizde 50 yataklı öğretmenevi yatırım programına alındı. Fizibilite çalışmalarının bitmesiyle birlikte 2017 yılı içerisinde ihalesi yapılarak 2018 yılı içerisinde hizmete açılacak” dedi. Yılmaz, yine Yedisu ilçesi, Adaklı ilçesi ve Sancak Beldesindeki barınma sorunlarına çözüm bulmak adına üç yerleşim yerinde de sekizer dairelik üç lojman binasının Devlet Yatırım Programına alındığını yatırımlarla ilgili fizibilite ve proje çalışmalarının sürdüğünü belirten Yılmaz, proje çalışmalarının bitmesi ile bu yatırımların da yapımına başlanacağını belirtti.

13,5 MİLYON LİRA YATIRIM

Yılmaz, “yaklaşık olarak 13.500.000 TL”lik yatırım miktarına tekabül eden yeni yapılacak öğretmen evlerimiz ve lojmanlarımızın öğretmenlerimizin barınma sorununu ciddi derecede ortadan kaldıracağını umuyor ve İlimize hayırlı olmasını diliyor, bu yatırımların gerçekleşmesinde katkısı olan Sayın Milletvekilimiz Enver Fehmioğlu, Valimiz Yavuz Selim Köşger, Milli Eğitim Müdürümüz ve tüm katkısı olanlara teşekkür eder, özellikle Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz beye şükranlarımızı sunarım” dedi.