Engelli ve Eski Hükümlülere Proje Desteği « Bingöl Güncel.tv

19 Ocak 2021 - 01:19

Engelli ve Eski Hükümlülere Proje Desteği

Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu ile işe ve işyerine uyumlarının sağlanması ve kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere destek verilecek.

Engelli ve Eski Hükümlülere Proje Desteği
Son Güncelleme :

30 Kasım 2020 - 18:25

Bu Haber 82 Kez Okundu

Bingöl İşkur İl Müdürlüğünden Yapılan Açıklamada: ‘Verilecek desteğin amacı, engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasına ve engellilerin mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmaktır. www.iskur.gov.tr sitesinden yayınlanmış olan 2021/1. Dönem güncel Başvuru Rehberi ve Formuna göre hazırlanacak projeler kamu ve sosyal taraflardan temsilcilerden oluşan Komisyonun değerlendirmesi sonrasında desteklenebilecektir.’

Desteklenecek projeler;
1- Engellilerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler,
2- Eski hükümlülerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler,
3- Engellinin iş bulmasını sağlayacak destek teknolojilerine yönelik projeler,
4- Engellinin işe yerleştirilmesi, işe ve işyerine uyumunun sağlanmasına yönelik projeler,
5- Engellilerin istihdam edilebilirliklerini artırıcı mesleki eğitimine yönelik projeler
6- Korumalı işyeri desteğine yönelik projeler.

Engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları, işyerleri, üniversiteler, belediyeler ve kamu kurumları ile kendi işini kurmak isteyen engelliler ve eski hükümlüler projelerini hazırlayıp 18 Aralık 2020 tarihine kadar Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne (İŞKUR) bir (1) asıl ve bir (1) kopya olarak elden veya posta yoluyla teslim edebilirler.

Konuya ilişkin duyuru, mevzuat, proje rehberi ve proje başvuru formları www.iskur.gov.tr sitesinden duyurular sayfasında yayınlanmıştır.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.