Erbakan İçin Mevlid Okutuldu | Bingöl Güncel.tvBingöl Güncel.tv

15 Nisan 2021 - 17:26

Erbakan İçin Mevlid Okutuldu

Necmeddin Erbakan’ın vefatının 10.sene i devriyesinde, Saadet Partisi Bingöl İl Başkanlığı tarafından Ulu Camide salgın kurallarına uyularak Mevlid-i Şerif okutuldu.

Erbakan İçin Mevlid Okutuldu
Son Güncelleme :

01 Mart 2021 - 8:28

Bu Haber 93 Kez Okundu

Necmeddin Erbakan’ın vefatının 10.sene i devriyesinde, Saadet Partisi Bingöl İl Başkanlığı tarafından Ulu Camide salgın kurallarına uyularak Mevlid-i Şerif okutuldu.

Saadet Partisi İl Başkanı Muhammed Fatih Tiryaki, “Rahmetli Necmeddin Erbakan Hocamızın vefatının 10.sene i devriyesinde Merkez Ulu Camimizde, Hocamız için Mevlid-i Şerif okuttuk. Yoğun bir katılımla gerçekleşen programda bir kez daha şahit olduk ki; Halkımız, Rahmetli Erbakan Hocamızı unutmadı, unutmayacaktır. Erbakan Hoca Hayatını; Allah Rızasını kazanmaya adayan bir Mücahitti. Rahmetli Erbakan Hocamız; hayatını Allah’ın rızasını kazanmaya adayan bir Mücahitti. D-8 İslam İşbirliğini kuran, Adil Ekonomik Düzen diyen, Türkiye’nin ve Dünyanın ezberini bozan, çağını aşan bir liderdi. Sadece Şeftali değil, otomobil de üretilebileceğine inanan, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni bir Dünya ideali olan bir liderdi. Bu inançla; 1974 yılında koalisyonda başbakan yardımcısıyken, 4 yılda 350 İmam-Hatip okulu,10 Yüksek İslam Enstitüsü, Üç bin Kur’an Kursu açarak önce ahlak ve maneviyat ı esas almış olan Hocamız; gerçekleştirdiği ağır sanayi hamlesiyle 200 ün üzerinde fabrikanın temelini atan ve birçoğunu faaliyete geçiren kişidir. Kendisinden sonra gelen hükümetler tarafından yıllardır satılmasına rağmen hala bitirilememiş olan fabrikalar onun eseridir” dedi.

Tiryaki; “İlimizde yapılan Et Fabrikası, Süt fabrikası, Genç Tuğla fabrikası, Çimento Fabrikası Milli Görüş Hizmetleriyken; bizden sonraki hiçbir hükümet bunlara yenisini eklememiş, yapılana dahi sahip çıkamamıştır. ‘’Önce Ahlak ve Maneviyat’’ diyen,  Milli ve Manevi Kalkınmanın ancak bununla gerçekleşebileceğine inanan Hocamızı, rahmet ve minnette anıyoruz. Programa yoğun Katılım gösteren halkımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.