Erten Yeniden Başkan Seçildi
292 okunma

Erten Yeniden Başkan Seçildi

Bingöl’ün de bağlı olduğu Türkiye Yol-İş Sendikası Elazığ 2 Nolu Şube seçimini, Vahdettin Erten yeniden kazandı.

ABONE OL
Eylül 11, 2022 20:10
Erten Yeniden Başkan Seçildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – 8 Ağustos’ta Bingöl, 9 Ağustos’ta Tunceli ve 10 Ağustos’ta Elazığ İl Özel İaresinde yapılan delege seçimlerinin ardından 10 Eylül 2022 tarihinde şube başkanlığı seçimi yapıldı.

11. Olağan genel kurulunda 113 delegenin tamamının desteğini alan Vahdettin Erten, yeniden Yol-İş Sendikası Elazığ 2 Nolu Şube Başkanı seçildi.

Delegelere, desteklerinden dolayı teşekkür eden Erten, güçlerinin birlik ve beraberliklerinden geldiğini belirtti.

Erten, şunları söyledi: “Ne yazık ki içinde olduğumuz ekonomik kriz alım gücünü azalttığı gibi hayat ve çalışma şartlarını da fazlasıyla zorlaştırmıştır. Tüm çalışanlarımız, konfederasyonumuz Türk-İş tarafından açıklanan yoksulluk sınırının altında kalmaktadır. Enflasyonun üç haneli rakamları geçtiği, tüm yaşamsal ürünlerin üç-dört katına çıktığı bu günlerde, özellikle çalışanlara uygulanan vergi adaletsizliği ağır bir yüktür. Tüm işçi arkadaşlarımızın ücretlerinin alın terlerinin karşılığı olan Türk-İş verilerine göre düzenlenip huzur ve refah paylarının artırılması kaçınılmaz bir gerçektir. Ocakta aldığımız ücretleri aralık ayında da almak istiyoruz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.