Eski Bingöl Valisi, Bingöllü Öğrencilerle Buluştu « Bingöl Güncel.tv

25 Kasım 2020 - 14:09

Eski Bingöl Valisi, Bingöllü Öğrencilerle Buluştu

Eski Bingöl Valisi ve Şimdiki Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu’da okuyan Bingöllü öğrencilerle bir araya geldi.

Eski Bingöl Valisi, Bingöllü Öğrencilerle Buluştu
Son Güncelleme :

19 Aralık 2016 - 23:42

Ordu’da okuyan Bingöllü öğrenciler, eski Bingöl Valisi ve şimdiki Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu ile yemek programında bir araya geldi. Programa Bingöl’ün farklı köylerinden olan 15 üniversite öğrencisi katıldı. Ordu Üniversitesi Uygulamalı Restoranında düzenlenen programın açılış konuşmasını Bingöl Çavuşlar Köyü doğumlu Muhammed Kebude yaptı.

Kebude, “Öncelikle programı üstlenen Sayın Ordu Valisi ve eski Bingöl Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu beye şahsım, öğrenci arkadaşlarım ve memleketim adına teşekkürlerimi sunarım. Eski diyorum ama Vali Bey’in ismi Bingöl halkının dilinde. Ayrıca annemizden babamızdan ayrı bu gurbetlik ve öğrencilik hayatında maddi manevi herhangi bir sıkıntımız olduğu zaman bizden yardımlarını esirgemeyen ve elinden geleni yapan, her fırsatta Bingöl’e, Bingöl Halkına sevgisini dile getiren Sayın Vali Beye teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

Kebude’nin konuşmasının ardından üzerinde Ayet-i El Kürsi, Nazar Ayeti ve Bereket Duasının bulunduğu el dokuma portreyi Vali Balkanlıoğlu’na öğrenci arkadaşları adına takdim etti.

“BİNGÖL, TERÖRİST DEĞİL TERÖR MAĞDURUDUR”

Burada kısa bir konuşma yapan Vali Balkanlıoğlu, “Ben Bingöl’e gitmeden önce Bingöl’ü memleket düşmanı, hainlerin çok olduğu yer olarak bilirdim. Buradaki insanlar böyle biliyorlar. Gittiğim zaman senden benden de çok vatansever insanlar gördüm. Vatanına milletine son derece bağlılar. Oradaki insanlar, terörün mağduru. Terörist değil. Terör başlarına bela olmuş. Son derece güzel yaylaları olan çok güzel bir vilayettir. Bingöl halkı çok dindar ve yardımseverdir. Ahlaklı insanları yaşadığı huzurlu bir ildir. Allah onları bu belalardan kurtarsın. Bazen yanlış anlıyorlar, Bingölspor bir yere gittiğinde orada tezahürat yapıyorlar, ‘PKK dışarı’ diyorlar. Bunlar zaten PKK’dan mağdur insanlardır. Bu yanlıştır. Derslerinize gayret edin, çalışın. Herhangi bir isteğiniz olursa da kapılarımız size her zaman açıktır” dedi.

Programa Bingöllü Üniversite Öğrencileri ve Vali Balkanlıoğlu’nun yanı sıra ordu Üniversitesi Rektörü Tarık Yarılgaç, Ordu Emniyet Müdürü Suat Çelik, Ordu Jandarma Komutanı Albay Sedat Sarıkaya, Ordu Başsavcısı Ahmet Çilekli, Ordu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kemal Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Şaban Karataş, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve 15 Bingöllü öğrenci katıldı.

reklam