DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 320684-0,57%
Bingöl
18°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Evrak eksik denilerek elendiler!
9 okunma

Evrak eksik denilerek elendiler!

3 Kasım 2021 19:16
Evrak eksik denilerek elendiler!
0

BEĞENDİM

Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere Sürekli İşçi Alımı için 23-27 Ağustos 2021 tarihleri arasında çok sayıda başvuru yapılmış ve 15 Eylül 2021 tarihinde Ankara’da noter huzurunda çekilen kuralar sonucunda Erkek Güvenlik Görevlisi için 64 Asil ve 64 yedek, Kadın Güvenlik Görevlisi için 76 Asil ve 76 yedek, Erkek Temizlik Görevlisi alımı için 1 Asil ve 4 yedek, Kadın Temizlik görevlisi için ise 3 Asil ve 9 yedek listelerde isimleri belirlenmişti.

EVRAK EKSİK DEYİP ELENDİLER!

Başvurular sonrası kurada ismi çıkanların mülakata alınacağı belirtilmişti ancak Deva Partisi İl Başkanı Mikail Kovalar, mülakat öncesi kurada ismi çıkan yaklaşık 60 kişinin evrak eksikliğinden dolayı elendiklerini öğrendiklerini duyurdu.

“Yapmış olduğumuz çağrıda başvuruda bulunanların hepsinin bu şehrin öz evlatları olduğunu, mülakatla yapılması düşünülen alımların eşit ve adil bir şekilde listede asil ve yedek olarak çıkanların huzurunda kura yapılmasını talep etmiştik diyen Kovalar şunları söyledi;

“Bu talebimiz, Ankara’da çekilen kura sonrası ismi açıklanmış ve büyük bir mutluluk yaşamış vatandaşlarımızın haklı endişelerine destek olup, yeşermiş umutlarının yitirilmemesine vesile olmaktı. Bundan önceki alımlarda olduğu gibi yine mülakat adı altında hak edene değil, siyaseten referansı güçlü olanların alınacağı kanaatini ortadan kaldırılacağını düşünmüştük. Yine yanıldık! Ve çok zaman geçmeden yapılması planlanan mülakat öncesi kurada ismi çıkan yaklaşık 60 vatandaşımızın evrak eksikliğinden dolayı elendiklerini üzüntüyle kendilerinden öğrenmiş olduk.”

MADEM EVRAKLARI EKSİK, NEDEN KURAYA TABİ TUTULDULAR?

Personel alımı ilan metnindeki “belirtilen esaslara uygun olmayan başvuruların kabul edilmeyeceği” ibaresine dikkat çeken Kovalar: “Doğal olarak da başvuru şartlarını yerine getirmeyenler kuraya tabi tutulmamıştır. Başvuru esnasında istenilen evraklar eksik ve yetersiz ise başvurular neden alındı? Evrak eksikliğinden elenen vatandaşlarımız, evrakları eksik olduğu halde Ankara’da çekilen kuraya neden dahil edildiler?” diye sordu.

Büyük umutlarla kura sonucunu bekleyen ve kurada ismi çıkanların neden umutlandırıldığını belirten Kovalar; “Haksız yere elendiğini söyleyen vatandaşlarımızın haklarını elinden aldığınız için vicdanınız rahat olacak mı? Bizler evlatlarımız arasında eşit ve adil bir duruş sergilemediğimiz sürece, geleceğe dair güven vermedikçe ailesini, sevdiklerini, şehrini ve ülkesini bırakıp yabancı ülkelere gitmelerine engel olamayacağız. Herkes elini vicdanına koymalı ve haksızlığa uğramış mağdur vatandaşlarımızın hakkını korumalıdır.”

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.